Serie A: Skromna wygrana Milanu

AC Milan pokonał 1:0 Torino FC w poniedziałkowym meczu Serie A. Gola na wagę trzech punktów dla drużyny prowadzonej przez Stefano Piolego strzelił w pierwszej połowie Ante Rebic.

Gospodarze od początku mieli przewagę i udokumentowali ją golem w 25. minucie. Podanie Samu Castillejo wykorzystał wówczas Rebic, który pokonał Salvatore Sirigu. Dla reprezentanta Chorwacji był to piąty gol w ostatnich pięciu meczach w Serie A. Jak się później okazało, trafienie byłego piłkarza Eintrachtu Frankfurt było jedynym w pierwszej części gry.

Na początku drugiej połowy Milan mógł podwyższyć prowadzenie. Uderzenie Zlatana Ibrahimovicia minimalnie minęło jednak słupek bramki strzeżonej przez Sirigu. Chwilę później powinno być 2:0, ale doskonałą sytuację zmarnował Castillejo. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, ale ich ataki nie znalazły potwierdzenia w konkretnych sytuacjach podbramkowych czy strzelonych golach.

Dzięki zdobyciu kompletu punktów, Milan przeskoczył w tabeli Napoli i wskoczył na ósme miejsce. Dla Torino porażka w Mediolanie była piątą kolejną przegraną w Serie A.

AC Milan - Torino FC 1:0 (1:0)
Bramki: Rebic 25