MŚ w biathlonie: Podwójnie ważny bieg dla Polek w Polsacie Sport Extra

Zimowe
MŚ w biathlonie: Podwójnie ważny bieg dla Polek w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

Zaplanowany na godz. 14.15 bieg na 15 km może być ostatnią szansą polskich biathlonistek na zdobycie w Anterselvie medalu mistrzostw świata w konkurencji indywidualnej. Słaby występ przekreśli bowiem szansę występu w kończącej imprezę rywalizacji ze startu wspólnego.

Dotychczas w Południowym Tyrolu biało-czerwoni nie zachwycili - najlepsza w indywidualnych zmaganiach kobiet była Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 28. miejsce w sprincie i 26. w biegu na dochodzenie. Niewiele gorzej wypadł Grzegorz Guzik - 24. i 33., choć większe nadzieje wiązano raczej z występami Kamili Żuk czy Kingi Zbylut.

 

Polaków nie ma w czołowej "15" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, która ma zagwarantowane miejsce w biegu ze startu wspólnego 23 lutego. Stawkę 30 uczestników uzupełniają medaliści z Anterselvy oraz biathloniści, którzy w sprincie, biegu na dochodzenie i biegu indywidualnym uzyskali najwięcej punktów PŚ.

 

Są jednak powody, by wiązać nadzieje z występem Hojnisz-Staręgi. Najlepszy wynik w karierze w PŚ - drugie miejsce - osiągnęła właśnie w biegu na 15 km, a w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu była w tej konkurencji szósta. W 2012 roku została też wicemistrzynią świata juniorek.

 

We wtorek wystartują również prawdopodobnie Żuk, Zbylut i Magdalena Gwizdoń, chyba że decyzją trenera Michaela Greisa którąś z nich zastąpi Joanna Jakieła.

 

Mężczyźni rywalizować będą w środę na dystansie 20 km.

 

Transmisja biegu na 15 km kobiet od godziny 14:05 w Polsacie Sport Extra.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze