Piszczek: Pokazaliśmy, że potrafimy zneutralizować atak PSG

Piłka nożna

- Cieszę się jak dziecko, gdy mogę wyjść na murawę w barwach BVB - powiedział Łukasz Piszczek po swoim 50. meczu w Lidze Mistrzów. Borussia Dortmund wygrała 2:1 z Paris Saint-Germain w 1/8 finału Champions League.

Co wy z tym Erlingiem Haalandem wyprawiacie na treningach, że w każdym kolejnym meczu daje wam coś wielkiego?

 

Cieszymy się z tego bardzo, że Erling strzelił dziś dwie bramki, ale na zwycięstwo zapracowała cała drużyna. On jest z przodu, ma strzelać bramki i cieszymy się, że mamy takiego napastnika, ale na ten sukces zapracowaliśmy wszyscy. 

 

Strawiłeś i oceniłeś już bramkę, którą straciliście? 

 

Chyba Kylian Mbappe przedarł się prawą stroną między trzema naszymi zawodnikami i dograł, a ja nie zdążyłem zareagować. Tyle. 

 

Jak widzisz rewanż? 

 

Wiemy, że to jest dwumecz. Straciliśmy bramkę u siebie, ale pokazaliśmy dziś, że możemy zneutralizować ich najważniejsze punkty w drużynie. Myślę, że oni w rewanżu zagrają inaczej, ale będziemy na to przygotowani i spróbujemy awansować do kolejnej rundy. 

 

Fajnie wyjść na taki mecz, 50. w Lidze Mistrzów, jako kapitan drużyny? 

 

Cieszę się bardzo. Przy każdym meczu cieszę się jak dziecko, gdy mogę wyjść na murawę i dać z siebie sto procent. Ostatnio wychodzi mi to trochę lepiej i oby ta dobra passa była przy mnie. 

Marcin Feddek, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze