Kto za Klinsmanna w Herthcie? Kilka głośnych nazwisk w kolejce

Piłka nożna
Kto za Klinsmanna w Herthcie? Kilka głośnych nazwisk w kolejce
fot. PAP

Po odejściu Jurgena Klinsmanna z Herthy Berlin, działacze klubu stanęli przed nie lada wyzwaniem, żeby znaleźć mu godnego następce. Do obsadzenia jest nie tylko stanowisko pierwszego trenera, ale także miejsce w radzie nadzorczej, z której Niemiec został odwołany. W gronie kandydatów na jego miejsce znalazło się kilka głośnych nazwisk.

Jak informuje Sport Bild, trwa nabór do rady nadzorczej Herthy. Wśród potencjalnych kandydatów znaleźli się: Bastian Schweinsteiger, Lothar Matthaeus i Philipp Lahm. Klinsmann został usunięty z rady, po tym jak nieoczekiwanie poinformował w mediach społecznościowych, że rezygnuje z bycia trenerem 13. drużyny Bundesligi.

 

Taki stan rzeczy nie spodobał się głównemu sponsorowi klubu Larsowi Windhorstowi, który stwierdził, że zachowanie 55-latka przekreśla ich dalszą współpracę i jego funkcjonowanie w klubie.

 

- Żałuję, że sprawy tak się potoczyły. Trener przeprosił mnie, ale jego nagła rezygnacja przekreśla naszą dalszą współpracę - powiedział biznesmen.

 

Obowiązki pierwszego trenera na razie przejął dotychczasowy asystent Alexander Nouri. Do wypełnienia pozostała luka w radzie nadzorczej klubu. Jak twierdzą niemieccy dzienniarze, wśród kandydatów na to stanowisko są Lahm, Schweinsteiger i Matthaeus.

 

Piłkarzem "Die Alte Dame" od końca stycznia jest Krzysztof Piątek. 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie