LM siatkarzy: Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów! Polskie zespoły rozstawione

Siatkówka
LM siatkarzy: Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów! Polskie zespoły rozstawione
fot. CyfraSport

W środę zakończyła się faza grupowa Ligi Mistrzów CEV. Na europejskich parkietach wystąpiły trzy polskie zespoły, jednak tylko Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel znalazły się w najlepszej ósemce Starego Kontynentu. Z rywalizacji odpadła za to VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Zespół z Warszawy miał jeszcze matematyczne szanse na awans przed ostatnią serią gier, jednak musiał wygrać w Perugii i liczyć na korzystne rezultaty innych spotkań. Żaden z tych warunków nie został spełniony, a ekipa Andrei Anastasiego pożegnała się z rozgrywkami.

 

Za kilka tygodni o najlepszą czwórkę zagrają z kolei Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Polski zespoły zgromadziły komplet zwycięstw i będą rozstawione w losowaniu par 1/4 finału.

 

Taki przywilej spotkał cztery najlepsze zespoły: ZAKSA nie straciła choćby seta, pewnie wygrywając wszystkie spotkania, a jastrzębianie do osiągnięcia tego celu potrzebowali zdobycia jednego seta w starciu z VC Greenyard Maaseik. Podopieczni Slobodana Kovaca rozegrali pięciosetowe spotkanie i znaleźli się w "czwórce".

 

Dużą sensacją jest odpadnięcie Zenita Kazań, który ostatecznie zajął drugie miejsce w grupie C, ale nie był wśród trzech najlepszych zespołów z drugich miejsc. W ćwierćfinale zagra więc pięciu zwycięzców grup oraz trzy najlepsze zespoły, które zajęły drugą lokatę.

 

Kto więc zagra o miano najlepszego zespołu w Europie?

 

Zwycięzcy grup (pogrubione zostały zespoły rozstawione w losowaniu):


Jastrzębski Węgiel
Sir Safety Perugia
Cucine Lube Civitanova
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Fakieł Nowy Urengoj

 

Najlepsze zespoły z drugich miejsc:


Kuzbass Kemerovo
Knack Roeselare
Trentino Volley

 

 

Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w czwartek o godz. 13:00. Kolejna faza rozegrana zostanie w dniach 3-12 marca 2020 roku.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze