Liga Mistrzów: Pojedynek bramkarzy! Kapitalny Lipsk lepszy od Tottenhamu

W środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów ekipa Tottenhamu przegrała u siebie z RB Lipsk 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił z rzutu karnego Timo Werner. Goście zagrali kapitalne spotkanie, a kibice w Londynie oglądali cudowne robinsonady bramkarzy.

Przyjezdni już w pierwszej minucie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. Skończyło się na minimalnie niecelnym uderzeniu obok słupka Patrika Schicka. Chwilę później swoich szans nie wykorzystali Angelino oraz Timo Werner.

Tottenham potrzebował kilku minut, aby otrząsnąć się po niemrawym początku. W pierwszym kwadransie dominacja niemieckiego zespołu nie podlegała dyskusji. Tylko szczęście i świetna dyspozycja Hugo Llorisa uchroniła gospodarzy przed utratą bramki. Podopieczni Jose Mourinho w tym czasie stworzyli jedną sytuację, po której Steven Berwijn próbował zaskoczyć strzałem po długim słupku Petera Gulacsiego. Ten jednak popisał się świetną interwencją.

W dalszej fazie rywalizacji w pierwszej połowie zawodnicy z Lipska nadal dominowali, ale do przerwy oba zespoły schodziły z bezbramkowym rezultatem.

W 56. minucie drugiej połowy arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gości. Faulowany w polu karnym przez Bena Daviesa był Konrad Laimer. Do jedenastki podszedł Werner, który pewnym strzałem zapewnił zasłużone prowadzenie swojej ekipie.

Kilka minut później goście powinni prowadzić już 2:0, ale znakomitą szansę zmarnował Schick, który w sytuacji sam na sam z Llorisem przegrał pojedynek. Francuski golkiper utrzymywał przy życiu swoich kolegów, na tle których zdecydowanie wyróżniał się Giovani Lo Celso. Argentyńczyk był niezwykle aktywny, ale brakowało mu wsparcia w grze ofensywnej. W 73. minucie prawoskrzydłowy Spurs wziął sprawy w swoje ręce i kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. Robinsonadą popisał się jednak Gulacsi.

W ostatnich minutach nasiliła się przewaga Tottenhamu, który usiłował doprowadzić do remisu. To właśnie stałe fragmenty gry były bronią gospodarzy. W 86. minucie przymierzył Erik Lamela, lecz znowu na posterunku był Gulacsi.

Świetna postawa obu golkiperów sprawiła, że spotkanie zakończyło się "tylko" jednobramkowym rezultatem. Wyjazdowy triumf Lipska mocno przybliża ich do wielkiego sukcesu, jakim byłby awans do ćwierćfinału Champions League.

Rewanż odbędzie się 10 marca.

Tottenham - RB Lipsk 0:1 (0:0)
Bramka: Werner 58

Żółte kartki: Lo Celso, Davies, Lamela - Sabitzer, Werner, Nkunku

Tottenham: Hugo Lloris - Ben Davies, Davinson Sanchez, Toby Alderweireld, Serge Aurier - Gedson Fernandes (Erik Lamela 64), Harry Winks - Steven Bergwijn, Dele Alli (Tanguy Ndombele 64), Giovani Lo Celso - Lucas Moura

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Angelino, Lukas Klostermann, Marcel Halstenberg, Nordi Mukiele - Christopher Nkunku (Amadou Haidara 74), Ethan Ampadu, Konrad Laimer (Emil Forsberg 83), Marcel Sabitzer - Timo Werner, Patrik Schick (Yussuf Poulsen 77)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.