LM siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - VfB Friedrichshafen. Relacja i wynik na żywo

Siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle przed meczem ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów są już pewni awansu do ćwierćfinału. Rywalem mistrzów Polski będzie niemiecki zespół - VfB Friedrichshafen. Relacja i wynik na żywo z meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - VfB Friedrichshafen na Polsatsport.pl.

ZAKSA, która w pięciu dotychczasowych spotkaniach w gr. E nie straciła seta, to najefektowniej prezentujący się z polski zespół w Lidze Mistrzów. Mistrzowie kraju w środę powalczą, by tę efektowną serię podtrzymać do końca pierwszego etapu rywalizacji. Podejmą u siebie niemiecki VfB Friedrichshafen, który ma na koncie dwa zwycięstwa i plasuje się na trzeciej pozycji.

Podopieczni Nikoli Grbica będą chcieli także poprawić sobie humory po niedzielnej porażce w PlusLidze. Musieli uznać wyższość PGE Skry Bełchatów 2:3. - Siatkarze Skry od początku byli "nakręceni", grali z wielką energią i bardzo skutecznie. My w dzięki zmianom w trzecim secie poczuliśmy krew i uwierzyliśmy, że można ten mecz odwrócić. W tie-breaku gospodarze grali jednak znów bardzo dobrze i nie mogliśmy ich zatrzymać – analizował Aleksander Śliwka.

Wzorem poprzedniego sezonu - zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn - 20 drużyn podzielono w LM na pięć grup. Zwycięzcy oraz trzy ekipy z najlepszym bilansem z drugich miejsc awansują do ćwierćfinałów. Finał odbędzie się 16 maja w Berlinie.

Relacja i wynik na żywo z meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - VfB Friedrichshafen na Polsatsport.pl. Początek od godziny 18:00.