MŚ w biathlonie. Transmisja w Polsacie Sport Extra

W zaplanowanym na godzinę 14.15 w Anterselvie biegu indywidualnym na 20 km medale mistrzostw świata między sobą mogą rozdzielić reprezentanci Francji i Norwegii. To oni zajmują sześć czołowych pozycji w klasyfikacji tej konkurencji. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Będzie to trzeci i ostatni tak długi bieg w tym sezonie Pucharu Świata, do którego impreza w Południowym Tyrolu się zalicza. Stawką będzie więc nie tylko podium MŚ, ale również mała Kryształowa Kula.

W inaugurującej sezon rundzie w szwedzkim Oestersund zwyciężył Francuz Martin Fourcade, a jego główny rywal w ostatnich latach Norweg Johannes Thingnes Boe był dopiero dziesiąty. W Pokljuce Boe się zrehabilitował, a Fourcade był drugi.

W klasyfikacji tej konkurencji Francuz ma 114 punktów, a Norweg - 91. Kolejne lokaty zajmują inni reprezentanci Francji Quentin Fillon Maillet i Fabien Claude (obaj po 84 pkt), starszy brat Johannesa Thingnesa - Tarjei Boe (76) i kolejny Francuz Simon Desthieux (74).

Na liście startowej jest też trzech Polaków: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec. Ten pierwszy wciąż ma realną szansę zakwalifikować się do kończącego zmagania w Anterselvie biegu ze startu wspólnego.

We wtorek na dystansie 15 km rywalizowały kobiety. Monika Hojnisz-Staręga była szósta, a zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Dorothea Wierer. Małą Kryształową Kule wywalczyła Szwedka Hanna Oeberg.

Transmisja biegu indywidualnym na 20 km w Anterselvie w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 14:05.