Nietypowy środek transportu polskich skoczków w USA

Zimowe
Nietypowy środek transportu polskich skoczków w USA
fot. PAP

Maciej Kot próbuje odbudować formę w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które w ostatni weekend odbywały się w amerykańskim Iron Mountain. Polski skoczek ma za sobą słodko-gorzki weekend, ale w pamięci z pewnością naszym reprezentantom zapadnie żółty autobus szkolny, którym udawali się pod skocznię.

Charakterystyczny dla amerykańskich szkół środek transportu był w miniony weekend bohaterem wśród skoczków narciarskich. Zawodnicy Pucharu Kontynentalnego dojeżdżali na skocznię właśnie korzystając z legendarnego busa.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Let’s go to school 😎 #ironmountain #USA #school #goodvibes #work #lesson #backtoschool

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

 

W PK wystąpili zawodnicy kadry B, a więc wspomniany Kot, Stefan Hula, Paweł Wąsek oraz Kacper Juroszek. Dwóch pierwszych walczy o powrót do pierwszego zespołu i występów w Pucharze Świata, jednak największym osiągnięciem w miniony weekend była ósma lokata Kota w pierwszym z konkursów.

 

Kadrę B czeka teraz wyjazd do Predazzo, ale w zespole nie znajdzie się już wygrany minionego weekendu w PK, Wąsek. W jednym z konkursów w Iron Mountain zajął drugie miejsce.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Time to say goodbye ✋🏻 Thank You Iron Mountain 🇺🇸 #USA #thankyou #team #winter #snow #friends #memories

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)


Trener pierwszej kadry Michal Doležal powołał siedmiu skoczków na konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie (22-23 lutego). W Rumunii wystąpią: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i właśnie Wąsek.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze