Stysiak już po operacji. Kiedy powrót na boisko?

Siatkówka
Stysiak już po operacji. Kiedy powrót na boisko?
fot. Cyfrasport

Magdalena Stysiak przeszła we wtorek operację palca lewej dłoni. Urazu, na tyle poważnego, że potrzebna była interwencja chirurga, polska siatkarka nabawiła się w sobotę, podczas treningu drużyny Savino Del Bene Scandicci. Kontuzja wykluczyła zawodniczkę z ligowego meczu z Reale Mutua Fenera Chieri, teraz jest już pewne, że Stysiak pauzować będzie nieco dłużej.

Podczas zajęć przed meczem Serie A, grająca na pozycji atakującej lub przyjmującej Stysiak tak niefortunnie upadła na lewą dłoń, że złamała palec wskazujący. Po prześwietleniu okazało się, że złamanie jest na tyle skomplikowane, że konieczna będzie operacja. Reprezentantka Polski przeszła ją we wtorek, a jej klub poinformował, że wszystko poszło zgodnie z planem. Zamieścił też zdjęcie Stysiak z ręką w gipsie i szerokim uśmiechem na ustach.

– Operacja była najlepszym rozwiązaniem, a młoda zawodniczka, wkrótce rozpocznie rehabilitację. Niebawem ponownie zobaczymy ją na parkiecie – napisano w oficjalnym komunikacie.

 

"Niebawem" to na razie wszystko, dokładnie nie wiadomo, jak długo potrwa rekonwalescencja i kiedy Stysiak wznowi treningi.

 

We wtorek drużyna Savino del Bene Scandicci wygrała na wyjeździe ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń z Novą KBM Branik Maribor 3:1 i zakwalifikowała się do fazy play off.

 

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZYŃ SIATKAREK

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze