Krispol 1. Liga siatkarzy: Podział punktów w Bielsku-Białej

W meczu otwierającym 23. kolejkę Krispol 1. Ligi siatkarze BBTS Bielsko-Biała wygrali z KFC Gwardią Wrocław 3:2. Podopieczni trenera Harry'ego Brokkinga zajmują drugie miejsce w tabeli. Mają tyle samo punktów, co LUK Politechnika Lublin, która w czwartek wygrała 3:0 w Kluczborku.

Na przestrzeni meczu gra siatkarzy BBTS i Gwardii mocno falowała. W premierowej partii wyraźnie lepsi byli goście, którzy dobrze prezentowali się w obronie i byli skuteczni w ofensywie. W efekcie siatkarze BBTS przegrali 19:25. Na początku drugiej odsłony przyjezdni kontynuowali dobrą grę, ale od stanu 9:12 inicjatywę przejęli gospodarze. Tym razem to oni wygrali 25:19 i wyrównali stan meczu. W kolejnym secie potwierdzili swoją przewagę, pokonali rywali 25:18 i wydawało się, że w kolejnym secie będą w stanie rozstrzygnąć to starcie na swoją korzyść. Nic z tego, czwarta partia przyniosła bowiem zaskakującą metamorfozę KFC Gwardii. Goście szybko uzyskali wyraźną zaliczkę (3:10), a potem jeszcze ją powiększyli. Po serii dobrych zagrywek Krzysztofa Gibka różnica przekroczyła dziesięć oczek (8:20), a as serwisowy Jędrzeja Maćkowiaka ustalił wynik na 11:25.

Zwycięzcę tej konfrontacji miał więc wyłonić tie-break, a w nim znów do głosu doszli gospodarze. Przy zmianie stron, po efektownym bloku Adriana Hunka, mieli pięć oczek zaliczki (8:3). W końcówce goście zmniejszyli dystans punktowy do dwóch oczek (13:11), ale w kolejnej akcji Bartosz Cedzyński skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową. Peetu Makinen odpowiedział skutecznym atakiem, ale chwilę później zawahał się i nie zaatakował z przechodzącej piłki. Skwapliwie wykorzystali to gospodarze, którzy po ataku Michała Makowskiego mogli cieszyć się z wygranej (15:12). MVP: Jarosław Macionczyk.

Wyniki i terminarz 23. kolejki Krispol 1. Ligi siatkarzy:

2020-02-20: BBTS Bielsko-Biała – KFC Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:19, 25:18, 11:25, 15:12)
2020-02-20: Mickiewicz Kluczbork – LUK Politechnika Lublin 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)
2020-02-22: MCKiS Jaworzno – Lechia Tomaszów Mazowiecki (sobota, godzina 16.00)
2020-02-22: AZS AGH Kraków – Stal Nysa (sobota, godzina 17.00)
2020-02-22: SPS Chrobry Głogów – APP Krispol Września (sobota, godzina 18.00)
2020-02-22: KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa (sobota, godzina 18.00)
2020-03-11: ZAKSA Strzelce Opolskie – SMS PZPS I Spała (środa, godzina 18.30).