Szybkie trzy sety w Zagrzebiu! Siatkarki Chemika Police bliżej półfinału Pucharu CEV

W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV siatkarek drużyna Mladost Zagrzeb przegrała z Grupą Azoty Chemik Police 0:3. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 3 marca, a zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się w półfinale z lepszą ekipą z pary Minczanka Mińsk – Volero Le Cannet.

W pierwszym secie gra obu drużyn falowała. Po serii pięciu wygranych akcji, gdy w polu zagrywki błysnęła Marlena Kowalewska, gospodynie przegrywały 7:11, ale szybko odrobiły straty (11:11). Policzanki znów odskoczyły w końcówce, gdy po skutecznym ataku Wilmy Salas było 16:20. Tę przewagę zdołały utrzymać, a dwa ostatnie punkty przyniosły ataki Natalii Mędrzyk (19:25).

Druga odsłona przebiegała pod znakiem zdecydowanej przewagi siatkarek Chemika. Przyjezdne bardzo szybko wypracowały zdecydowaną przewagę (4:11). Złapały właściwy rytm gry i bardzo dobrze prezentowały się w bloku i w ataku. Udany początek ustawił seta, bo przedstawicielki LSK dominowały w dalszej jego części. Po ataku Salas z drugiej linii różnica wynosiła już dziesięć oczek (11:21). Iryna Truszkina wywalczyła piłkę setową, a w kolejnej akcji skuteczny blok policzanek zamknął tę część meczu (13:25).

W trzeciej partii, po wyrównanym początku (5:5), również oglądaliśmy dominację ekipy z Polic. Po serii siedmiu wygranych akcji było 6:14, a przy takiej przewadze przyjezdne kontrolowały sytuację i mogły zaprezentować kilka efektownych akcji. Agnieszka Bednarek-Kasza asem serwisowym uzyskała piłkę meczową, a w kolejnej akcji rywalki zaatakowały w siatkę (16:25).

Najwięcej punktów: Antonia Volmut (8), Valentina Vrbanc (8) – Mladost; Wilma Salas (19), Natalia Mędrzyk (11), Gyselle Silva (10), Iga Wasilewska (8) – Chemik. Punkty: atak (30–50, 33% – 59%), blok (3–8), zagrywka (5–6, 3 asy Marlena Kowalewska).

Mladost Zagrzeb – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (19:25, 13:25, 16:25)

Mladost: Lara Stimac, Katarina Pavicic, Bozana Butigan, Mika Grbavica, Valentina Vrbanc, Iva Jurisic – Matea Rajkovic (libero) oraz Lea Deak, Antonia Velmut, Ana Matić (libero), Mirta Freund. Trener: Sasa Ivanisević.
Chemik: Wilma Salas, Iga Wasilewska, Gyselle Silva, Natalia Mędrzyk, Irina Truszkina, Marlena Kowalewska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Ewelina Polak, Martyna Grajber, Pola Nowakowska (libero), Martyna Łukasik, Agnieszka Bednarek, Katarzyna Połeć. Trener: Ferhat Akbas.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 3 marca w hali Netto Arena w Szczecinie.