Dwa gole Lewandowskiego uratowały Bayern przed kompromitacją (WIDEO)

W meczu 23. kolejki Bayern Monachium pokonał Paderborn 3:2. Gospodarze przez dłuższy czas remisowali z ostatnią drużyną w tabeli, ale w końcówce meczu uratował ich Robert Lewandowski. Polak strzelił dwa gole, dzięki czemu ma już na koncie 25 ligowych trafień w sezonie.

Przed meczem wydawało się, że Bayern rozniesie ostatnią drużyną Bundesligi. Lider niemieckich rozgrywek jest zdecydowanie lepszą drużyną, co pokazywały ostatnie bezpośrednie starcia zespołów. W ostatnich meczach Bawarczycy wygrywali z Padebornem dwukrotnie 6:0.

Początek meczu był bardzo obiecujący dla piłkarzy Hansi Flicka. Bayern wyszedł na prowadzenie po trafieniu Serge’a Gnabry’ego w 25 minucie spotkania. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ tuż przed przerwą ogromny błąd popełnił Manuel Neurer. Bramkarz zgubił piłkę przed polem karnym, co wykorzystał Dennis Srbeny. Niemiec wpakował futbolówkę do pustej siatki.

Po przerwie Bayern wyszedł na prowadzenie za sprawą Lewandowskiego. W szeregi Bawarczyków wkradło się jednak rozkojarzenie i ponownie pozwolili rywalom na wyrównanie. Kiedy wydawało się, że lider Bundesligi zgubi punkty, w samej końcówce wynik ustalił „Lewy”. W piątkowy wieczór polski napastnik zdobył swoją 24. i 25. bramkę w lidze.

Dzięki wygranej Bayern umocnił się pozycji lidera. Drużyna z Bawarii ma cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli RB Lipsk.

Bayern Monachium - SC Paderborn 07 3:2 (1:1)
Bramki: Gnabry 26, Lewandowski 70, 88 - Srbeny 44, Michel 75

Bayern: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Lucas Hernandez, David Alaba - Alvaro Odriozola (63' Kingsley Coman), Thiago Alcantara, Corentin Tolisso (87' Joshua Zirkzee), Alphonso Davies - Serge Gnabry, Philippe Coutinho (63' Thomas Mueller), Robert Lewandowski.

Paderborn: Leopold Zingerle - Laurent Jans, Christian Strohdiek, Sebastian Schonlau, Gerrit Holtmann (30' Dennis Jastrzembski) - Kai Proeger, Klaus Gjasula, Sebastian Vasiliadis, Christopher Antwi-Adjej - Streli Mamba (53' Sven Michel), Dennis Srbeny (81' Samuel Fridjonsson).

Żółte kartki: Lucas Hernandez (Bayern Monachium) oraz Klaus Gjasula, Sven Michel (SC Paderborn 07).

Mecze Bundesligi na antenach Eleven Sports.