Leon o grze na IO w Tokio: Konkurencja jest ogromna, dlatego...

Inne
Leon o grze na IO w Tokio: Konkurencja jest ogromna, dlatego...
fot. Cyfrasport

Wilfredo Leon w wywiadzie udzielonym portalowi Plusliga.pl odniósł się między innymi do zbliżającego się sezonu reprezentacyjnego, a także do wyjazdu na igrzyska olimpijskie. 26-letni przyjmujący wyznał, że zdaje sobie sprawę z olbrzymiej konkurencji na jego pozycji w drużynie narodowej. - Wiem, że konkurencja na pozycji przyjmującego jest w polskiej reprezentacji ogromna, dlatego będę jeszcze mocniej trenował - stwierdził Leon.

Sir Safety Perugia, której liderem jest Leon bez trudu awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów CEV. Włoska ekipa jest jednym z faworytów do końcowego triumfu w tych prestiżowych rozgrywkach. Rywalami Leona i spółki w kolejnej fazie będą siatkarze Fakiełu Nowy Urengoj. Ponadto zespół z Perugii zajmuje pierwsze miejsce w lidze włoskiej.

 

Na finiszu sezonu z pewnością kluczowa będzie forma Leona, który był nieco oszczędzany przez trenera Vitala Heynena w obliczu pewnego awansu do dalszej fazy. Ponadto 26-latek ma być czołowym graczem naszej drużyny narodowej podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

- Na ten moment nie myślę jeszcze o sezonie reprezentacyjnym. Moja głowa jest skupiona na klubie i rozgrywkach ligowych. Jak tylko skończy się gra w lidze, to od razu trzeba będzie się przestawić na granie reprezentacyjne. Nie będzie czasu na odpoczynek, ale ten sezon jest wyjątkowy. Mamy przed sobą wielki cel i jesteśmy bardzo blisko, aby go osiągnąć - zaznaczył Leon w rozmowie z Plusliga.pl.

 

Reprezentant Polski na stwierdzenie, że trener Heynen przyznał, że jedynym zawodnikiem, który może być pewien wyjazdu na igrzyska olimpijskie jest Michał Kubiak odparł: - Cieszę się, że tak właśnie powiedział, bo to oznacza, że są jeszcze trzy miejsca wolne na pozycji przyjmującego. Zdaję sobie sprawę z tego, że konkurencja na pozycji przyjmującego jest w polskiej reprezentacji ogromna, dlatego będę jeszcze mocniej trenował i starał się pokazać z jak najlepszej strony, żeby znaleźć się w składzie, który pojedzie na igrzyska do Tokio - zauważył jeden z najlepszych siatkarzy na świecie.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze