Tak strzela syn "Maradony Karpat"! Dublet Hagiego w Lidze Europy (WIDEO)

Dużego wyczynu dokonał Rangers FC w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Szkocki zespół, który w walce o fazę grupową LE pokonał w eliminacjach Legię Warszawa, przegrywał u siebie z SC Braga do 67. minuty 0:2, ale ostatecznie zwyciężył 3:2. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Rumun Ianis Hagi, syn słynnego Gheorghe. Szczególnej urody był pierwszy gol potomka słynnego w przeszłości "Maradony Karpat".

Hagi jest do końca sezonu wypożyczony z KRC Genk do Rangers FC. Ofensywny pomocnik dołączył do klubu z niebieskiej części Glasgow 31 stycznia. Od tamtej pory 21-letni Rumun rozegrał w barwach "The Gers" 6 meczów, w których strzelił 3 gole oraz zanotował jedną asystę. Czwartkowy wieczór należał do syna byłego piłkarza m.in. Barcelony czy Realu Madryt - Gheorghe.

Najpierw w 67. minucie strzelił gola kontaktowego po pięknej indywidualnej akcji. Do remisu osiem minut później doprowadził Joe Aribo, a kropę nad "i" postawił Hagi. W 82. minucie pokonał Matheusa strzałem z rzutu wolnego. Po drodze piłka odbiła się od muru i zmyliła brazylijskiego bramkarza Bragi. Dzięki błyskotliwej postawie Rumuna, zespół prowadzony przez Stevena Gerrarda odniósł cenne zwycięstwo.

Hagi łącznie w tym sezonie w barwach dwóch drużyn (Genk i Rangers) wystąpił w 25 spotkaniach. Młody pomocnik zdobył 6 bramek, a także zaliczył 5 asyst.

Gole Hagiego do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - w czterech kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.