Cavaliada Tour: Ludwiczak wygrał Średnią Rundę w Krakowie

Krzysztof Ludwiczak wygrał sobotni konkurs Średniej Rundy podczas rozgrywanych w Krakowie zawodów jeździeckich Cavaliada Tour.

Do rywalizacji, w której do pokonania były przeszkody o wysokości 135 cm, stanęło 60 jeźdźców. Obydwie fazy konkursu bezbłędnie pokonało tylko 13 zawodników. Najlepszy okazał się Ludwiczak na Sandra Blue i otrzymał w nagrodę 3,75 tys. złotych. Drugie miejsce zajął Litwin Andrius Petrovas na Sherlocku, a trzecie Damian Ostręga na koniu Nikos De Kalech.

We wcześniejszym konkursie Małej Rundy triumfowała 15-letnia Marta Wypór na koniu Gina Royality. Drugie miejsce zajął Łukasz Wasilewski na Golddigger GR, natomiast Grzegorz Psiuk na Cincinnati był trzeci.

W kolejnej konkurencji Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi - konkursie zręczności powożenia z elementami maratonowymi - triumfował Piotr Mazurek, wyprzedzając Ireneusza Kozłowskiego i Adriana Kostrzewę. Mazurek, który wygrał wszystkie dotychczasowe etapy pucharowej rywalizacji, umocnił się na pozycji lidera i z kompletem punktów przystąpi do ostatnich zawodów w Warszawie.

W konkursie szybkości Speed&Music przeszkody wysokości 135 cm bezbłędnie i w najkrótszym czasie 51,39 pokonał Mateusz Tyszko na Forescie. Drugie miejsce zajął Rosjanin Jegor Szczibrik na Adonisie - 64,35, a trzecie Petrovas na Escorialu – 54,77.

W sobotę zaprezentowała się też młodzież w wieku 9-11 lat startująca w konkursie Cavaliada Future.

W niedzielę, ostatnim dniu imprezy, najważniejszą konkurencją będzie Grand Prix Krakowa, zaliczana do światowego rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI).