Dramat Kaczmarka! Kontuzjowany siatkarz przejdzie operację

Siatkówka

Pech nie opuszcza Łukasza Kaczmarka. Po absencji spowodowanej powikłaniami pogrypowymi, atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wrócił do zdrowia i treningów z zespołem. Pojawił się nawet na moment na boisku w meczach z PGE Skrą Bełchatów i VfB Friedrchshafen. Niestety, w piątek – podczas treningu poprzedzającego mecz z Asseco Resovią – Kaczmarek doznał kontuzji.

Po kilku tygodniach wymuszonej przerwy Kaczmarek wrócił do treningów z zespołem. Atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ostatnim czasie trenował już na 100%. W meczach z PGE Skrą Bełchatów i VfB Friedrchshafen Łukasz znalazł się w meczowym składzie, pojawiając się na boisku w roli zmiennika. Niestety powrót do formy atakującego mistrzów Polski zakłócił uraz, jakiego doznał podczas piątkowego treningu przed meczem z Asseco Resovią. Siatkarz doznał złamania piątej kości śródstopia lewej stopy i w najbliższym tygodniu czeka go operacja.

 

Bardzo nam przykro, że taki pech prześladuje Łukasza. Jest naszym podstawowym atakującym, niestety kontuzja, która się przytrafiła pozbawiła go szansy zaprezentowania się w spotkaniu z Asseco Resovią i w kolejnych meczach. W najbliższym tygodniu Łukasza czeka zabieg operacyjny. Liczymy, że będzie z nami i do końca sezonu wróci, nawet jeżeli nie w 100% to w jakimś stopniu. Na pewno jednak nie będziemy się spieszyć, ani robić nic na siłę. Szkoda, że przytrafiło się to w takim momencie, ale zdrowie jest najważniejsze i tego mu życzymy. Niech wraca do pełni sprawności – powiedział prezes ZAKSY Sebastian Świderski.

 

W załączonym materiale wideo powrót Łukasza Kaczmarka do gry w meczu z PGE Skrą Bełchatów.

RM, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze