Gol Sobiecha. To jego pierwsze trafienie w Turcji

Artur Sobiech zdobył pierwszego gola po przeprowadzce do Turcji. Były snajper Lechii Gdańsk trafił do siatki w meczu drugiej ligi Fatih Karagumruk z Akhisar Belediyespor. Jego zespół wygrał 2:0.

Artur Sobiech został piłkarzem występującego w tureckiej drugiej lidze Fatih Karagumruk w połowie stycznia. 29-letni napastnik w barwach nowej drużyny już czterokrotnie wystąpił w rozgrywkach 1.Lig.

W sobotę po raz pierwszy trafił do siatki. Polak pojawił się w wyjściowej jedenastce drużyny prowadzonej przez trenera Omera Erdogana. W ligowym meczu z Akhisar Belediyespor Sobiech zdobył bramkę w 29 min., czym ustalił wynik na 2:0. Wcześniej golkipera zespołu z zachodniej Turcji pokonał klubowy kolega Sobiecha, Innocent Emeghara.

Sobiecha w 81. minucie zmienił Ahmet Aras. Fatih Karagumruk jest na piątym miejscu w tabeli 1.Lig z dorobkiem 34 punktów.

Wcześniej piłkarz występował w Lechii Gdańsk. Strzelił m.in. jedynego gola w finałowym meczu Totolotek Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok. Z kolei w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w 18 spotkaniach zanotował sześć trafień.