Kolejne zwycięstwo Juventusu. Trwa szalona seria Ronaldo (WIDEO)

Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Reca i Thiago Cionek pojawili się w wyjściowych jedenastkach Juventusu Turyn i SPAL w meczu 25. kolejki Serie A. Z trzech punktów cieszyli się turyńczycy, którzy wygrali 2:1.

Juventus Turyn pokonał w meczu 25. kolejki Serie A SPAL. Przed przerwą do siatki Etrita Berisha trafił Cristiano Ronaldo, któremu asystował Juan Cuadrado. W 60 minucie wynik podwyższył Aaron Ramsey (po podaniu Paulo Dybali). Honorowe trafienie dla SPAL zanotował kilka minut później z rzutu karnego Andrea Petagna. W bramce Juventusu 90 minut zagrał Wojciech Szczęsny. W defensywie SPAL od początku pojawili się także inni Polacy, Arkadiusz Reca i Thiago Cionek.

W sobotę pojawiła się informacja, że spotkanie ze SPAL będzie tysięcznym meczem Ronaldo w karierze. Później okazało się, że do statystyki nie powinny być wliczane dwa spotkania w drugiej drużynie Sportingu Lizbona, więc w Ferrarze obejrzeliśmy 998 mecz Portugalczyka. Niezależnie od tego, bramka zdobyta przez Ronaldo było jego… 725 trafieniem! 35-latek pokonał Berisha także w w 5 min., ale  po skorzystaniu z VAR-u, sędzia anulował bramkę. Gol zdobyty na Stadio Paolo Mazza to również jedenaste trafienie z rzędu w ligowym spotkaniu.

Po zwycięstwie 2:1 podopieczni Maurizio Sarriego wciąż znajdują się na czele tabeli, wyprzedzając o cztery punkty Lazio Rzym i o sześć "oczek", Inter Mediolan. W kolejnym ligowym spotkaniu Juve zmierzy się z Interem Mediolan, natomiast SPAL czeka pojedynek z Parmą.

SPAL - Juventus 1:2 (0:1)

Bramki: Petagna 69 - Ronaldo 39, Ramsey 60.

Mecze Serie A można oglądać na antenie Eleven Sports.