Małysz znowu skoczkiem? Nagranie Schlierenzauera podbiło sieć!

Zimowe
Małysz znowu skoczkiem? Nagranie Schlierenzauera podbiło sieć!
fot. CyfraSport

Adam Małysz oddający skok dziewięć lat po zakończeniu kariery? Legenda polskich skoków została nagrana przez Gregora Schlierenzauera trenując na wózku imitacyjnym w asyście jednego z trenerów. Do sytuacji doszło podczas weekendu w rumuńskim Rasnovie.

Małysz zakończył karierę w 2011 roku, jednak pozostał przy skokach narciarskich. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN. Jest blisko kadry przez większość sezonu, a ostatnio zdecydował się zaprezentować umiejętności, którymi imponował na skoczni przez wiele lat.

 

42-latek zatęsknił za skokami, a na próbie "przyłapał go" Gregor Schlierenzauer.

 

 

- Odruchy pozostają, więc to nic trudnego. W moim przypadku problemem jest masa ciała, bo kończąc karierę miałem 20 kg mniej. Widać, że cały czas można się tym bawić. Nadal mam skoki we krwi i w nogach. To pozwala na wykonanie takiej imitacji. Gorzej byłoby pójść na skocznię - powiedział Małysz w rozmowie ze Skijumping.pl.

 

Legenda polskich skoków po raz ostatni oddała skok w marcu 2011 roku, a od tamtej pory Małysz próbował swoich umiejętności tylko na wózku imitacyjnym w asystencie jednego z trenerów kadry.

 

42 lata polskiego mistrza nie robią aż takiego wrażenia, gdy uświadomimy sobie wiek Noriakiego Kasai. Blisko 50-letni Japończyk kontynuuje karierę i walczył w Pucharze Świata także w tym sezonie.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze