Puchar Włoch: Leon lepszy od Bednorza! Pewna wygrana Perugii

Ekipa Sir Safety Conad Perugia będzie rywalem Cucine Lube Civitanova w niedzielnym finale pucharu Włoch. Ekipa prowadzona przez Vitala Heynena wygrała w półfinale 3:0 z Leo Shoes Modena.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 13:13. Później trzy punkty z rzędu zdobyła Perugia, nie oddając przewagi do końca. Ostatecznie Wilfredo Leon i spółka wygrali 25:19. W drugim secie wyrównana gra toczyła się niemal do ostatnich piłek, ale Ołeh Płotnycki zakończył starcie asem serwisowym. Ukraiński siatkarz pojawił się na parkiecie chwilę wcześniej, zmieniając Marko Podrascanina.

Wszystko wskazywało na to, że Modena wróci do meczu, triumfując w trzecim secie. Bartosz Bednorz wraz z kolegami prowadzili już 21:18, ale nie zdołali utrzymać tej przewagi do końca seta. W decydujących momentach skuteczniejsi byli siatkarze Perugii, ostatecznie wygrywając seta na przewagi i cały mecz 3:0.

Leon skończył mecz z 16 punktami na koncie, a Bednorz z 12. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Aleksandar Atanasijević, autor 20 punktów.

W finale Perugia zmierzy się z Cucine Lube. Klub Mateusza Bieńka wygrał w półfinale po tie-breaku z Itasem Trentino. Warto dodać, że Itas prowadził już 2:0, ale ostatecznie przegrał 2:3.

Sir Safety Conad Perugia - Leo Shoes Modena 3:0 (25:19, 25:22, 26:24)