Challenge rozwścieczył Heynena! Żółta kartka dla Belga (WIDEO)

W niedzielnym finale Pucharu Włoch nie obyło się bez kontrowersji. Szkoleniowca Sir Safety Conad Perugia Vitala Heynena z równowagi wyprowadziła sytuacja w pierwszym secie. Belg został ukarany żółtą kartką.

Siatkarze Cucine Lube Civitanova po pięciu zaciętych setach pokonali Sir Safety Conad Perugia i wywalczyli szóste trofeum w historii - Puchar Włoch. Z trofeum cieszył się środkowy reprezentacji Polski i Cucine Lube Mateusz Bieniek. Najlepiej punktującym zawodnikiem był natomiast Wilfredo Leon, który zdobył aż 31 punktów. Trzecim polskim wątkiem był selekcjoner naszej kadry Vital Heynen, który... dostał żółtą kartkę.

Belg słynie z żywiołowych reakcji dotyczących wydarzeń boiskowych. Również w niedzielnym finale Pucharu Włoch nie obyło się bez pewnych kontrowersji. Szkoleniowca Sir Safety Conad Perugia z równowagi wyprowadziła sytuacja, gdy przy stanie 17:15 dla jego zespołu Aleksandar Atanasijević "zdobył punkt" po akcji blok-aut. Sędzia zdecydował jednak, że piłka po drodze dotknęła ręki Serba i przyznał punkt Cucine Lube. - Sędzia uznaje, że to było punktowe. Wracająca piłka uderzyła w rękę uderzającą! - ekscytował się komentator Polsatu Sport Marcin Lepa.

Heynen postanowił wziąć jednak challenge, po którym arbiter podtrzymał punkt dla Lube. Z tym pogodzić nie mógł się Belg, który szalał w swojej strefie i dyskutował z arbitrami. Skończyło się to żółtą kartką, którą został ukarany 50-letni szkoleniowiec. - Ja wiem i rozumiem, że Heynen mógł tego nie widzieć, ale od tego jest Atanasijević, żeby podejść do trenera i powiedzieć "coach, dostałem w rękę" - tłumaczył Lepa.

W załączonym materiale wideo zobacz nerwową reakcję Vitala Heynena.