Finał Pucharu Włoch siatkarzy: Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Perugia. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
Finał Pucharu Włoch siatkarzy: Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Perugia. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport

Siatkarze Sir Safety Perugia zagrają z Cucine Lube Civitanova w finale Pucharu Włoch. Już przed tym starciem wiadomo, że po Coppa Italia sięgnie jeden z reprezentantów Polski – Wilfredo Leon lub Mateusz Bieniek. Transmisja meczu Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Perugia w Polsacie Sport News od godziny 18.00.

Turniej finałowy rozgrywany jest w Casalecchio di Reno koło Bolonii. W pierwszym półfinale siatkarze Cucine Lube Civitanova pokonali Itas Trentino 3:2. Dwie pierwsze odsłony padły łupem ekipy z Trydentu, dwie kolejne zapisali na swym koncie siatkarze Lube. W tie-breaku górą byli podopieczni Ferdinando De Giorgiego, z Mateuszem Bieńkiem w składzie, którzy wygrali 15:12 i zameldowali się w finale.

 

Zmierzą się w nim z Sir Safety Perugia, która półfiałową batalię z Leo Shoes Modena rozstrzygnęła w trzech setach. Zwycięzców do boju poprowadził trener reprezentacji Polski VItal Heynen, a po obu stronach siatki stanęli jego podopieczni: Wilfredo Leon (16 punktów) oraz Bartosz Bednorz (12).

 

Przed rokiem w finale również grały Perugia i Lube. Siatkarze z Perugii, choć przegrywali 0:2, zwyciężyli 3:2 (15:13 w tie-breaku), a po nagrodę MVP sięgnął Wilfredo Leon.

 

Transmisja meczu Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Perugia w Polsacie Sport News w niedzielę 23 lutego od godziny 18.00.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie