"Mamy charakter i dumę". Koszykarze po wygranej w Hiszpanii (AUDIO)

Polscy koszykarze pokonali w Saragossie aktualnych mistrzów świata 80:69 w kwalifikacjach do EuroBasketu 2021. - Zespół udowodnił, że ma charakter i dumę - powiedział po zwycięstwie nad Hiszpanią kapitan reprezentacji Łukasz Koszarek. Trzy dni wcześniej Polacy przegrali w Gliwicach z Izraelem i ta porażka bardzo mocno ich zabolała. Z Hiszpanami nasi koszykarze wygrali pierwszy raz od 48 lat.

Łukasz Koszarek: - Po przegranej z Izraelem chcieliśmy pokazać, że ten zespół ma charakter i dumę. I to dokładnie zrobiliśmy. Walczyliśmy, wykorzystaliśmy nasze szanse w drugiej połowie. A.J. Slaughter znowu zagrał świetnie i poprowadził nas do wygranej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To nasze pierwsze zwycięstwo nad Hiszpanią od długiego czasu.

Aaron Cel: - Jestem zawodnikiem, który bierze to, co daje mu mecz. Nic nie robię na siłę. Dzisiaj miałem parę okazji, żeby rzucić punkty, więc robiłem to, co do mnie należy. Bardzo się cieszę, że pomogłem drużynie - mówi Aaron Cel. - Porażka z Izraelem to była plama z naszej strony, cieszymy się, że ją zmazaliśmy. Nie chcieliśmy przegrać z tamtego meczu. Dzisiaj możemy o tym zapomnieć i cieszyć się ze zwycięstwa z Hiszpanią.

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): - Jestem dumny z drużyny, z poziomu rywalizacji. To był efekt wysiłku całego zespołu, nieważne czy zawodnicy mieli małą, czy dużą rolę. Jesteśmy dumni z Łukasza, który rozegrał swój 200. mecz w reprezentacji. To będzie dla niego wspaniałe wspomnienie. Mamy mnóstwo szacunku do hiszpańskiej koszykówki i trenera Sergio Scariolo. Nie trzeba było mojego zespołu dodatkowo motywować. Zawodnicy zostawili na parkiecie swoje serce.

Michał Sokołowski: - Cieszę się, że dałem dziś drużynie dużo więcej niż w pierwszym meczu, w którym z powodu choroby grałem na własne życzenie. Teraz widać, że potrzebowałem odetchnąć trochę po tych problemach, zapomnieć o meczu z Izraelem i wyjść tutaj w pełni sił.

Tomasz Gielo: - Bardzo cieszymy się z tego sukcesu. Bolała nas porażka z Izraelem. Przyjechaliśmy mocno zmotywowani, nie na wycieczkę. Spodziewaliśmy się, że jest szansa rozegrać dobre spotkanie i to nam się udało. Mnie też ten mecz wyszedł lepiej. Wracam do kadry po ponadrocznej przerwie. Cieszę się, że udało się wygrać z reprezentacją Hiszpanii. Po drugiej stronie boiska miałem siedmiu kolegów, z którymi grałem wcześniej w drużynie w lidze ACB albo gram teraz. Wracam do klubu z uśmiechem na twarzy. Udało się skończyć okienko niezwykle ważną wygraną. Na początku zakładaliśmy, że będzie to wygrana z Izraelem, a okazało się, że pokonaliśmy Hiszpanię.

Aleksander Balcerowski: - Cieszę się, że zagrałem, że mogłem pomóc drużynie. Tym większa radość, że wygraliśmy z Hiszpanią. Byłem trochę rozczarowany, że nie wystąpiłem przeciwko Izraelowi, ale nie myślałem o tym, tylko o następnym meczu. Dziś zagrałem i pokazałem, co potrafię.

Javier Beiran (niski skrzydłowy, mistrz świata z Chin): Zaczęliśmy z dobrą energią, dzieliliśmy się piłką. W drugiej kwarcie rywale pokazali wyższy poziom, a my mieliśmy mnóstwo strat. Próbowaliśmy to naprawić, ale było trudno o to. Gratulacje dla Polski.

Sergio Scariolo (trener reprezentacji Hiszpanii): Wiedzieliśmy, że to świetna drużyna, ma za sobą przecież dobre mistrzostwa świata. Stracili od tego momentu tylko kilka graczy. Moi zawodnicy dali z siebie 100 proc. Zespół zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę, ale w drugiej przyszły straty i nietrafione rzuty z czystych pozycji. Popełniliśmy kilka błędów, które pozwoliły im na zdobywanie punktów. Gratulujemy Polsce, a teraz czekamy na kolejny mecz.