UFC W Auckland: Yan nie dała szans Kowalkiewicz. Czy to koniec kariery Polki?

Sporty walki

Karolina Kowalkiewicz (12-6, 1 KO, 2 SUB) przegrała z Xiaonan Yan (12-1-1 NC, 5 KO) na gali UFC w nowozleandzkim Auckland. Dla polskiej zawodniczki była to czwarta porażka z rzędu. Czy pojedynek z Chinką był jej ostatnim w karierze?

34-letnia wojowniczka z Łodzi od samego początku miała ogromne problemy w starciu z faworyzowaną Yan. Z minuty na minutę dominacja "Fury" była coraz bardziej widoczna, co przełożyło się ostatecznie na oceny sędziów. Wszyscy jednogłośnie wskazali wygraną Chinki (30:26, 30:26, 30:26). To jej piąte zwycięstwo w organizacji UFC. W sumie pozostaje niepokonana od dziesięciu lat.

Kolejna przegrana zawodniczki Shark Top Team może skutkować końcem przygody z organizacją UFC. Jeśli do tego dojdzie, była mistrzyni KSW prawdopodobnie zakończy karierę.