WTA w Dausze: Linette odpadła z turnieju już w pierwszej rundzie

Magda Linette przegrała z Czeszką Karoliną Muchovą 3:6, 1:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA na twardych kortach w Dausze (pula nagród 2,9 mln dol.).

To było trzecie spotkanie tych tenisistek w turnieju WTA, poprzednie rozegrały w ubiegłym roku. W ćwierćfinale Bronx Open lepsza była Linette, która później triumfowała w całym turnieju. Na drugi w karierze tytuł Polka miała szansę w Seulu, ale w finale uległa właśnie Muchowej. O faworytce trzeciego meczu mowy być nie mogło.

Obu zawodniczkom udzieliły się spore emocje, co było widoczne w pierwszych gemach. Z pięciu, aż trzy skończyły się przełamaniem. Muchowa pierwsza opanowała nerwy, popełniała dużo mniej niewymuszonych błędów i wygrała seta 6:3.

Podbudowana sukcesem Czeszka w drugiej partii nie dała poznaniance szans. Dwa razy ja przełamała, a trzy gemy przy własnym serwisie wygrywała do zera. Całego seta 6:1.

Po porażce Linette jedyną Polką w turnieju singlistek jest Iga Świątek, która w poniedziałek zagra z Chorwatką Donną Vekic.

W kwalifikacjach walczyła Magdalena Fręch, ale w ich ostatniej rundzie przegrała z rozstawioną z "siódemką" Laurą Siegemund 5:7, 5:7. W niedzielę Niemka pokonała już pierwszą przeszkodę w turnieju głównym, wygrywając z Jarosławą Szwedową z Kazachstanu.

Karolina Muchova (Czechy) - Magda Linette (Polska) 6:3, 6:1