Szef Serie A chce meczów przy pustych trybunach

Piłka nożna
Szef Serie A chce meczów przy pustych trybunach
fot. PAP

Szef Serie A Paolo Dal Pino w liście skierowanym do władz państwowych zaapelował, by nie odwoływać meczów ekstraklasy piłkarskiej, ale rozgrywać je przy pustych trybunach. Z powodu szerzącego się w Italii koronawirusa w niedzielę odwołano cztery spotkania najwyższej klasy.

Jak podkreślił Dal Pino, kontynuowanie rozgrywek zgodnie z planem jest konieczne w związku z czerwcowymi mistrzostwami Europy, których zresztą Włochy będą jednym z 12 współgospodarzy.

 

W niedzielę nie odbyły się cztery z zaplanowanych na ten dzień spotkań Serie A: Torino - Parma, Inter Mediolan - Sampdoria Genua, Hellas Werona - Cagliari Calcio i Atalanta Bergamo - Sassuolo Calcio. Było to efektem wytycznych włoskiego rządu, by odwołać imprezy masowe w regionach szczególnie zagrożonych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

O odwołaniu wszelkich meczów ligowych do końca miesiąca w poniedziałek zdecydowała także włoska federacja siatkówki.

 

Po południu w szpitalu w Brescii w Lombardii, na północy Włoch, zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. Kobieta pochodziła z miasta Crema, gdzie także w niedzielę odnotowano ofiarę śmiertelną wirusa.

 

W poniedziałek od rana zmarły we Włoszech na północy trzy osoby. Łączna liczba przypadków zarażenia koronawirusem w całym kraju wzrosła do 219.

 

Szkoły wszystkich szczebli i uniwersytety zamknięte są w Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemoncie, Trydencie-Górnej Adydze i we Friuli Wenecji Julijskiej. W wielu miastach zamknięto muzea i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca, jak katedra w Mediolanie.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie