Historia niczym z Hollywood. Amerykański gwiazdor chce kupić hiszpański klub!

Piłka nożna
Historia niczym z Hollywood. Amerykański gwiazdor chce kupić hiszpański klub!
fot. PAP

W Maladze, odkąd przybył tam szejk Al Thani, zdecydowanie przyzwyczaili się do scen... z filmów. Właściciel klubu najpierw zainwestował majątek, a potem przestał wkładać pieniądze do klubowej kasy. Teraz na horyzoncie pojawili się nowi kupcy - amerykańscy producenci filmowi powiązani ze słynnym aktorem.

Al Thani z przytupem przywitał się z Malagą, o mało nie docierając z hiszpańskim klubem do półfinału Ligi Mistrzów. W zespole grali wówczas tacy zawodnicy jak Martin Demichelis czy Roque Santa Cruz. Nieporozumienia z lokalnymi władzami sprawiły, że Al Thani zakręcił kurek z kranem i teraz klub znajduje się na peryferiach drugiej ligi hiszpańskiej, z sytuacją, która nie jest prosta.

 

Wewnętrzna wojna pomiędzy akcjonariuszami a właścicielem sprawia, że ten drugi pragnie sprzedać klub. Co można zatem zrobić, aby sytuacja była jeszcze bardziej kinowa? To proste, sprzedaj go konsorcjum związanym z Hollywood. Chodzi dokładnie o amerykańskiego aktora George'a Clooneya. Taką informację przekazał prezes stowarzyszenia drobnych akcjonariuszy w Maladze - Antonio Aguilera.

 

Istnieje grupa amerykańskich przedsiębiorców, którzy zamierzają nabyć pakiet większościowy udziałów w Maladze od Al Thaniego. Grupa ta jest powiązana ze słynnym aktorem. Dlaczego przedstawiciele z "Fabryki Snów" chcą zainwestować w drugoligowca z Hiszpanii?

 

- Tutaj w Maladze istnieje bardzo ważna grupa producentów filmowych oraz telewizyjnych, którzy chcą stworzyć w Maladze drugie Hollywood. Niektóre seriale dla Amazona o ogromnym potencjale ekonomicznym są kręcone w Maladze. Al Thani wycenił klub na 100 milionów euro, ale nikt nie chce zapłacić tak szalonej ceny. Trwają negocjacje z Amerykanami. Cel? Być może przekształcenie aktywności sportowej klubu w reality show - stwierdził Aguilera.

 

W takiej sytuacji historia naprawdę stałaby się filmem - piszą dziennikarze włoskiego ilpostcipo.it.

 

Piłkarze Malagi znajdują się na 14. miejscu w drugiej lidze hiszpańskiej.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze