Liga Mistrzów: Dwie asysty Lewandowskiego! Polak wykładał piłkę na tacy (WIDEO)

Robert Lewandowski poszedł w ślady Piotra Zielińskiego, który zaliczył asystę w starciu Napoli z Barceloną. "Lewy" na początku drugiej połowy dwukrotnie dograł piłkę do Serge'a Gnabry'ego, a ten dwa razy zdołał pokonać Willy'ego Caballero. Bayern w ciągu 9 minut drugiej połowy doprowadził do stanu 2:0!

Piłkarze Chelsea mieli we wtorkowy wieczór skupić swoją uwagę na najgroźniejszym w ofensywie piłkarzu Bayernu - Robercie Lewandowskim. Polak był najskuteczniejszym piłkarzem fazy grupowej, ale w jednym meczu przyćmił go kolega z drużyny - Serge Gnabry. Skrzydłowy Bayernu strzelił cztery gole przeciwko Tottenhamowi w Londynie i miał ze stolicy Anglii bardzo dobre wspomnienia.

25 lutego Gnabry dorzucił do swojego dorobku w Lidze Mistrzów kolejne bramki. Najpierw w 51. minucie Lewandowski wyłożył mu piłkę do pustej bramki, a Niemcowi pozostało tylko dopełnić formalności. Trzy minuty później "Lewy" zagrał prostopadle do swojego kolegi z drużyny, a ten w sytuacji sam na sam uderzył w kierunku dalszego rogu, ponownie pokonując Caballero. Tym samym zdobył szóstą bramkę w Champions League w karierze.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.