LSK: Podopieczne trenera Antigi wygrały w Radomiu

W meczu inaugurującym 21. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom przegrała z Developresem SkyRes Rzeszów 1:3. Gospodynie postraszyły faworyzowane rywalki w pierwszym secie, ale kolejne przebiegły już pod znakiem wyraźnej przewagi podopiecznych trenera Stephane Antigi.

Premierowa partia miała dość zaskakujący przebieg. Faworyzowane siatkarki Developresu SkyRes miały problemy ze skutecznością w ataku, co wykorzystały radomianki. Gospodynie uzyskały wyraźną przewagę (11:6, 18:13), a w ich szeregach skutecznie prezentowała się Majka Szczepańska-Pogoda (8 punktów w całym secie). W końcówce przyjezdne poprawiły grę w ataku i zbliżyły się do rywalek na dwa oczka (21:19), radomianki utrzymały jednak przewagę. Gdy Michaela Mlejnkova przestrzeliła zagrywkę, miały piłkę setową (24:20), przeciwniczki obroniły się w dwóch akcjach, ale za trzecim podejściem Veronica Jones-Perry zaatakowała po bloku rywalek (25:22).

Podrażnione rzeszowianki drugiego seta rozpoczęły od mocnego uderzenia (0:4, 3:10). Gospodynie próbowały nawiązać walkę, dwoma asami serwisowymi popisała się Jones-Perry (6:10), ale w dalszej części seta przyjezdne spokojnie utrzymywały punktowy dystans. Dobrze grały zagrywką, a ich mocną bronią był blok (0–7 w tym elemencie w całym secie). Po jednym z tych bloków różnica wynosiła już dziesięć oczek (8:18). Mlejnkova wywalczyła piłkę setową, a po chwili Jones-Perry pomyliła się w ataku (18:25).

W trzeciej partii gospodynie dotrzymywały przeciwniczkom kroku do stanu 7:8. Później rzeszowianki popisały się serią siedmiu wygranych akcji i przy wyniku 7:15 mogły kontrolować sytuację. Co prawda im również przydarzyła się czarna seria – cztery przegrane piłki (11:15), ale spokojnie utrzymały punktowy dystans. Gabriela Polańska uderzeniem ze środka uzyskała piłkę setową, a po chwili skutecznym atakiem z prawego skrzydła Katarzyna Zaroślińska-Król ustaliła wynik na (18:25).

Na początku czwartej odsłony minimalną przewagę miały gospodynie, ale od stanu 5:4 poszła punktowa seria rzeszowianek (5:9). W dalszej części seta utrzymywały przewagę (7:13, 10:15, 15:22) i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Gdy Zaroślińska-Król skończyła długą wymianę, przyjezdne miały piłkę meczową (16:24), a spotkanie zakończyła zepsuta zagrywka radomianek (17:25).

Najwięcej punktów: Veronica Jones-Perry (17), Majka Szczepańska-Pogoda (14), Marharyta Azizova (10) – Radomka, Katarzyna Zaroślińska-Król (18), Michaela Mlejnkova (15), Kamila Witkowska (13), Jelena Blagojević (11) – Developres. Ze statystyk warto odnotować dominację rzeszowianek w punktowych blokach (8–18). MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (13/32 = 40% w ataku + 5 bloków).

E.Leclerc Radomka: Marharyta Azizowa, Izabela Bałucka, Veronica Jones-Perry , Klaudia Laskowska, Majka Szczepańska-Pogoda, Paulina Zaborowska – Agata Witkowska (libero) oraz Oliwia Bałuk, Renata Biała, Anna Bodasińska (libero), Sonia Kubacka, Katarzyna Olczyk. Trener: Adam Grabowski.
Developres SkyRes: Jelena Blagojevic, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Michaela Mlejnkova, Natalia Valentin-Anderson, Kamila Witkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król – Daria Przybyła (libero) oraz Tamara Gałucha, Magdalena Hawryła, Anna Kaczmar, Aleksandra Krzos (libero), Gabriela Polańska. Trener: Stephane Antiga.

Wyniki i terminarz 21. kolejki LSK:

2020-02-25: E.Leclerc Radomka Radom – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:22, 18:25, 18:25, 17:25)
2020-02-26: Enea PTPS Piła – Wisła Warszawa (środa, godzina 18.00)
2020-02-26: #VolleyWrocław – Grot Budowlani Łódź (środa, godzina 18.00)
2020-02-26: Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police (środa, godzina 18.30)
2020-02-26: DPD Legionovia Legionowo – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (środa, godzina 19.00)
2020-02-27: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Stal Bielsko-Biała (czwartek, godzina 18.30).