Piękny gest Ozila. Spełnił marzenie chłopaka chorego na nowotwór

Piłka nożna
Piękny gest Ozila. Spełnił marzenie chłopaka chorego na nowotwór
fot. PAP

Piłkarz Arsenalu, Mesut Ozil zawsze był wrażliwy na cierpienie innych, dlatego podczas niedzielnego meczu ligowego z Evertonem postanowił spełnić marzenie 17-letniego kibica, podopiecznego fundacji, z którą niemiecki pomocnik współpracuje.

17-letni Jake zawsze marzył, aby zostać profesjonalnym piłkarzem, ale w styczniu 2019 roku spotkał się ze straszną diagnozą - guz mózgu. Prawa strona jego ciała jest sparaliżowana. To zmieniło całe jego życie, ograniczające się do wizyt w szpitalach, operacji oraz poddania się chemio oraz radioterapii. Chłopak jest podopiecznym fundacji "Rays of Sunshine" ("Promienie słońca"), z którą od 2018 roku współpracuje Ozil.

 

Mistrz świata z reprezentacją Niemiec dowiedział się o historii Jake'a i postanowił zafundować mu dzień, którego nigdy nie zapomni. 17-latek razem ze swoją mamą miał okazję obejrzeć spotkanie Arsenalu z Evertonem z loży VIP na The Emirates Stadium, a także otrzymał od Ozila koszulkę z autografem. Gwiazda Kanonierów spotkała się z chłopakiem po końcowym gwizdku.

 

- To był dla mnie honor móc ugościć Jake'a i jego mamę w loży VIP. To zawsze przywilej móc spotkać ludzi z taką odwagą w życiu, którzy stanowią inspirację dla innych. Móc sprawić, że się uśmiechają zawsze sprawia mi olbrzymią radość - powiedział Ozil.

 

- Jake żyje piłką nożną. Jego pasja jest niesamowita. Spędziliśmy wspaniały dzień. Dawno nie widziałam Jake'a tak szczęśliwego. Rodzina Ozilów była dla nas wspaniała i bardzo uprzejma. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za możliwość spędzenia znakomitego dnia, który będzie nie do zapomnienia - powiedziała mama 17-letniego kibica.

 

Arsenal pokonał Everton 3:2. Ozil zagrał do 82. minuty.

 

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze