Superliga tenisistów stołowych: Przerwana dobra passa lidera

Tenisiści stołowi Kolpingu Frac Jarosław przegrali u siebie z 3S Polonią Bytom 2:3 we wtorkowym meczu 18. kolejki Superligi. To pierwsza porażka lidera tabeli od końca września 2019 roku.

Spotkanie w Jarosławiu trwało blisko trzy godziny, bo do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był piąty, deblowy pojedynek, w którym Robert Floras i Antonin Gavlas pokonali Daniela Góraka i Hana Qiyaoo. Ekipa z Bytomia przerwała dobrą passę lidera superligi, który wygrał 13 meczów z rzędu.

We wtorek porażkę poniósł również borykający się z kłopotami kadrowymi Dekorglass Działdowo, który uległ u siebie Dojlidom Białystok 1:3. Dwa punkty dla gości zdobył Wang Zeng Yi. Popularny Wandżi pokonał w decydującym starciu Słowaka Wang Yanga, a wcześniej Kamila Kurowskiego - zawodnika występującego na co dzień w drugim zespole Dekorlassu w 2. lidze.

Zwycięstwo odniósł natomiast wicelider superligi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, pokonując we własnej hali Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:0. Punkty dla zespołu mistrzów kraju zdobyli Masaki Yoshida, Pavel Sirucek i 13-letni Miłosz Redzimski, dla którego była to druga wygrana w tym sezonie.

Najmłodszy zawodnik superligi pokonał bez straty seta debiutującego w rozgrywkach 17-letniego Patryka Dziubę. W ekipie gości zagrał też 18-letni Szymon Soroka, dla którego był to drugi w karierze i pierwszy w tym sezonie występ w najwyższej klasie rozgrywkowej.