Kmita: Udział PGE Skry i Jastrzębskiego Węgla zagwarantuje wysoki poziom sportowy

Siatkówka

We wrześniu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Gigantów Siatkówki. Zaplanowana impreza dostarczy kibicom gigantycznych emocji. Na boisku zameldują się topowe drużyny Polski i Turcji. Będzie to również okazja, by zobaczyć legendarną kadrę Ireneusza Mazura. - Wracamy do czasów chwały z mistrzostw świata w 1997 w Bahrajnie. Trener Mazur będzie miał okazję powołać jeszcze raz swoich zawodników i zmierzyć się z drużyną Tauronu - powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

Turniej odbędzie się w Kępnie w dniach 18-20 września 2020 roku. Otworzy go Mecz Gwiazd, w którym możemy spodziewać się największych siatkarskich nazwisk ostatniej dekady. Po drugiej stronie siatki zobaczymy pracowników Tauronu. W dwóch kolejnych dniach zmierzą się polskie i tureckie kluby: PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Jastrzębski Węgiel i Galatasaray Stambuł.

 

- Turniej tradycyjnie pokaże Telewizja Polsat. Kilka lat temu tak się umówiliśmy z Wojciechem Rozdolskim, że jeżeli taki turniej się odbędzie, to my będziemy tę imprezę transmitować, pomagać medialnie - powiedział Kmita.

 

- To impreza o bardzo ugruntowanej pozycji, jeśli chodzi o prestiż. Cieszy mnie, że przestał to być turniej Polska - Włochy i tym razem będzie to Polska - Turcja. Udział dwóch renomowanych zespołów PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla zagwarantuje wysoki poziom sportowy. Turniej odbędzie się tydzień przed inauguracją ligi, która jest coraz silniejsza, więc będzie to dobra forpoczta wejścia w sezon - dodał.

 

Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na cele charytatywne.

 

- Pięknie zamyka się wszytko w całość. Mamy piękne wspomnienia, fajną współczesność i jeszcze skorzystają na tym ci, którzy potrzebują pomocy - podsumował Kmita.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie