Derby Krakowa bez kibiców Wisły

Piłka nożna
Derby Krakowa bez kibiców Wisły
fot. Cyfrasport

Najbliższe derby Krakowa, które rozegrane zostaną 3 marca w 25. kolejce piłkarskiej ekstraklasy, odbędą się bez kibiców Wisły. Taką decyzję podjął zarząd Cracovii, która jest gospodarzem tego spotkania.

20 lutego władze Cracovii przekazały pisemnie zarządowi Wisły warunki, na jakich kibice tego klubu mogliby pojawić się na stadionie podczas derbów. Na sektorze gości miałoby zasiąść 450 fanów "Białej Gwiazdy", ponadto warunkiem ich przyjęcia byłaby wpłata 45 tysięcy złotych depozytu na pokrycie strat z ewentualnych zniszczeń.

 

Władze Wisły odpowiedzi na tę propozycję udzieliły w opublikowanym we wtorek komunikacie, w którym odrzucono warunki proponowane przez Cracovię. - Oczekujemy od MKS Cracovii, zgodnie z obowiązującymi regulacjami, przekazania biletów na najbliższy mecz derbowy, stanowiących 5 procent liczby udostępnionych miejsc bez dodatkowych warunków – napisano.

 

W tej sytuacji zarząd Cracovii poinformował, że na derbowy mecz nie przyjmie żadnej zorganizowanej grupy kibiców Wisły. - Podstawą decyzji MKS Cracovia SSA, znajdującej oparcie w Uchwale II/85 zarządu PZPN w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę SA, jest istnienie uzasadnionych, realnych przesłanek wskazujących na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu, tak jak to wielokrotnie miało miejsce w przeszłości – uzasadniono.

 

Zorganizowana grupa kibiców Wisły po raz ostatni gościła na stadionie Cracovii 13 grudnia 2017 roku. Na trybunach doszło wówczas do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Sektor zajmowany przez fanów "Białej Gwiazdy" został ostrzelany racami. Mecz został przerwany na 20 minut. Cracovia została potem ukarana przez Komisję Ligi grzywną w wysokości 100 tysięcy złotych oraz zamknięciem stadionu na dwa ligowe mecze oraz na kolejne derby z Wisłą. Te odbyły się 7 października 2018 roku, a na trybunach zasiadło 7 776 zaproszonych dzieci.

 

Cracovia, która jest wiceliderem ekstraklasy, w najbliższej kolejce zagra z Legią w Warszawie. Z kolei 13. w tabeli Wisła gościć będzie swoją imienniczkę z Płocka.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie