Liga Mistrzów: Magiczne pięć minut Manchesteru City! Anglicy wygrali w Madrycie

Manchester City z solidną zaliczką po wyjazdowym meczu z Realem Madryt. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali 2:1 po trafieniach Gabriela Jesusa i Kevina De Bruyne, choć przegrywali po trafieniu Isco. Rewanż odbędzie się 17 marca w Anglii.

Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo zmotywowane. W 21. minucie groźniej zaatakowali goście, którzy starali się kontrować gospodarzy. Z lewej strony dryblował Gabriel Jesus, znalazł się w polu karnym i oddał strzał, ale Thibaut Courtois skutecznie interweniował. W 30. minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy. Dośrodkowanie z lewej strony uderzeniem głową zakończył Karim Benzema, ale świetnie interweniował Ederson. Dobijać próbował jeszcze Vinicius Junior, ale nie trafił czysto w piłkę.

W ostatnich miesiącach Guardiola z powodu kontuzji swoich podopiecznych ma spory problem ze skompletowaniem defensywy i kolejne kłopoty pojawiły się w starciu z Realem. Urazu nabawił się bowiem Aymeric Laporte, który już w pierwszej połowie musiał zejść z murawy. Niewiele brakowało, a w doliczonym czasie gry "Obywatele" wyszliby na prowadzenie. W polu karnym gospodarzy panowało spore zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale strzał Gabriela Jesusa został zablokowany przez Casemiro.

Druga połowa mogła rozpocząć się w idealny sposób dla mistrzów Anglii. Szybką kontrę strzałem zakończył Riyad Mahrez, ale uderzył niecelnie. Kilka chwil później w polu karnym gości szalał Vinicius Junior, ale wypuścił sobie za daleko piłkę. W jednej z kolejnych akcji ponownie groźnie strzelał Mahrez, ale raz jeszcze skutecznie interweniował Courtois. Co nie udało się napastnikom Machesteru, wyszło pomocnikowi Realowi. W 60. minucie świetne podaje Viniciusa wykorzystał Isco i pokonał Edersona.

10 minut później Isco mógł dołożyć asystę do gola. Były piłkarz Malagi znalazł w polu karnym Sergio Ramosa, ale uderzenie doświadczonego obrońcy zostało zablokowane. W 78. minucie swoją sytuację wykorzystali goście. Z lewej strony sprytnie zachował się De Bruyne, który dośrodkował w pole karne do Gabriela Jesusa, a Brazylijczyk strzałem głową pokonał Courtoisa. Trybuny w Madrycie zamarły kilka minut później, gdyż sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru po faulu na Raheemie Sterlingu. De Bruyne pewnie wykorzystał jedenastkę i strzelił swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów w tym sezonie.

Jakby tego było mało, od 86. minuty goście grali z przewagą jednego zawodnika. Pędzącego w kierunku bramki Gabriela Jesusa zatrzymał Ramos i zobaczył czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu, w doliczonym czasie gry Real mógł doprowadzić do remisu. Ferland Mendy uderzył jednak nieczysto i Ederson nie musiał interweniować. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości 2:1. Rewanż odbędzie się 17 marca w Anglii.

Real Madryt - Manchester City 1:2 (0:0)
Bramki: Isco 60 - Gabriel Jesus 78, De Bruyne 83 (rzut karny)

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Ferland Mendy - Casemiro, Luka Modrić (84. Lucas Vazquez), Federico Valverde - Isco (84. Luka Jović), Karim Benzema, Vinicius Junior (75. Gareth Bale)

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Nicolas Otamendi, Aymeric Laporte (33. Fernandinho), Benjamin Mendy - Rodrigo, Ilkay Gundogan - Ryan Mahrez, Kevin De Bruyne, Bernardo Silva (73. Raheem Sterling) - Gabriel Jesus

Żółte kartki: Valverde, Modrić - Mendy

Czerwona kartka: Ramos

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.