Liga Mistrzów: "Stara Dama" bez zębów. Porażka Juventusu z Lyonem!

W środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów ekipa Olympique Lyon pokonała Juventus 1:0. Mimo, że mistrzowie Włoch przeważali przez większą część spotkania, dominując zwłaszcza w drugiej połowie, nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych sytuacji.

Pierwsze poważne zagrożenie w tym spotkaniu stworzył Juventus, a konkretnie Cristiano Ronaldo, którego kąśliwe dośrodkowanie o mało nie zaskoczyło stojącego w bramce Anthony'ego Lopesa. Piłka ostatecznie minimalnie powędrowała obok dalszego słupka.

Gospodarze jednak nie ograniczali się do defensywy i także śmiało atakowali. W 31. minucie udało im się zaskoczyć ekipę "Starej Damy". Podanie z lewego skrzydła Houssema Aouara wykorzystał Lucas Tousart, który strzałem z kilku metrów pokonał Wojciecha Szczęsnego i dał prowadzenie swojej drużynie.

W sytuacjach bramkowych w pierwszej połowie przewaga należała do Lyonu, który zasłużenie schodził do szatni z korzystnym rezultatem.

W drugiej połowie uwidoczniła się wyraźna przewaga Juventusu, który dominował w posiadaniu piłki i często odwiedzał pole karne Lyonu. Mistrzom Włoch brakowało jednak skuteczności. Blisko trafienia był Paulo Dybala, który dynamicznie nabiegł na piłkę, oddając mocny, efektowny, ale niecelny strzał.

W 85. minucie reprezentant Argentyny mógł opisać się asystą, po tym jak wpadł w pole karne i odegrał piłkę do Gonzalo Higuaina, który kwadrans wcześniej pojawił się na boisku. Rodak Dybali, podobnie jak jego koledzy, popisał się jednak niecelnym uderzeniem. Co prawda, kilka chwil później Dybala umieścił piłkę w siatce, ale był na spalonym.

Będący momentami w głębokiej defensywie Lyon przetrwał ataki Juve i ostatecznie zapewnił sobie skromne, ale niezwykle cenne zwycięstwo w perspektywie rewanżu.

Olympique Lyon - Juventus 1:0 (1:0)
Bramka: Tousart 31

Żółte kartki: Marcelo, Cornet

Lyon: Anthony Lopes - Fernando Marcal, Jason Denayer, Marcelo - Houssem Aouar, Lucas Tousart, Bruno Gomez Soares - Maxwel Cornet (Joachim Andersen 81), Leo Dubois (Kenny Tete 78) - Moussa Dembele, Karl Toko Ekambi (Martin Terrier 66)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Alex Sandro, Matthijs de Ligt, Leonardo Bonucci, Danilo - Cristiano Ronaldo, Adrien Rabiot (Federico Bernardeschi 78), Miralem Pjanić (Aaron Ramsey 62), Rodrigo Bentacur, Juan Cuadrado (Gonzalo Higuain 70) - Paulo Dybala

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.