PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Verva Warszawa Orlen Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Verva Warszawa Orlen Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W meczu 21. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Środowy mecz będzie starciem zespołów z odległych biegunów w tabeli. Biorąc pod uwagę kryzys "pasiaków", przed siatkarzami Emanuela Zaniniego nie lada wyzwanie. Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Verva Warszawa Orlen Paliwa w Polsacie Sport.

Przed rozpoczęciem sezonu takiego scenariusza dla Resovii nikt się nie spodziewał. Siatkarze z Rzeszowa mają już w sumie 15 przegranych na koncie, a w sześciu ostatnich kolejkach zanotowali tyle samo porażek. Biało-czerwoni spadli już na przedostatnie miejsce w tabeli. Po rozegraniu 20. kolejki gracze Zaniniego zgromadzili 21 punktów. Gorszy bilans ma tylko ostatnia Visła Bydgoszcz.

 

W ostatniej meczu siatkarze z Podkarpacia ulegli Grupie Azoty Zaksie Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski pewnie wypunktowali rzeszowian w trzech setach i nie pozostawili złudzeń kto jest mocniejszy.

 

Ekipa Andrei Anastasiego na pięć kolejek przed końcem fazy zasadniczej w PlusLidze przewodzą ligowej stawce, z jedynie dwiema porażkami na koncie. W ostatniej meczu Verva pewnie pokonała na Torwarze PGE Skrę Bełchatów. Przyjezdni mają na swoim koncie 54 punkty, a na Podpromiu powalczą o kolejne trzy.

 

Środowy mecz w Rzeszowie będzie okazją do spotkania się dwóch kolegów, Włochów. Szkoleniowcem przyjezdnych jest Anastasi, któremu w czasach, gdy prowadził kadrę Italii pomagał… Zanini, obecny szkoleniowiec Resovii.

 

Drugim wyjątkowym wydarzeniem podczas meczu z Vervą będzie pożegnanie Marcina Możdżonka, który kończy przygodę z Resovią. Środkowy przez blisko cztery lata występował w Rzeszowie, ale z powodu odnowionej kontuzji zdecydował się przerwać grę. Podczas meczu z ekipą z Warszawy będzie miał okazję do pożegnanie się z kibicami w hali Podpromie.

 

Czy Zanini da radę uzdrowić drużynę, która paradoksalnie wciąż ma szansę na udział w play-offach? Dobry mecz z Vervą mógłby pomóc przezwyciężyć kryzys Asseco.

 

Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Verva Warszawa Orlen Paliwa od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze