PlusLiga: Verva zwycięska na Podpromiu. Siódma z rzędu porażka Asseco Resovii

Siatkarze Assseco Resovii Rzeszów przegrali 1:3 (23:35, 25:21, 20:25, 18:25) z Vervą Warszawa Orlen Paliwa w meczu 21. kolejki PlusLigi. To siódma z rzędu porażka rzeszowian. Trzy punkty zdobyte na Podpromiu pozwoliły zespołowi ze stolicy wrócić na pozycję lidera, utraconą chwilowo na rzecz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Asseco Resovia od długich tygodni pogrążona jest w kryzysie. Ekipa z Podkarpacia przegrała sześć poprzednich spotkań, więc nie była faworytem starcia z Warszawą. Druzyna Andrei Anastasiego prezentuje się za to znakomicie i jest czołowym zespołem PlusLigi.

Początek meczu nie udywatnił różnicy w tabeli. Przedostatni w zestawieniu gospodarze podeszli do spotkania bardzo ambitnie i utrzymywali się w rywalizacji punkt za punkt. Dopiero pojawienie się na zagrywce Bartosza Kwolka pozwoliło Vervie wyjść na dwupunktowe prowadzenie (11:9). Asseco Resovia szybko doprowadziła jednak do wyrównania. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali warszawianie i to oni zwyciężyli w premierowej odsłonie 25:23.

W drugim secie niespodziewanie Asseco Resovia przejęła kontrolę nad grą. To podopieczni Andrei Anastasiego musieli gonić wynik, co w ostatecznym rozrachunku nie najlepiej im wyszło. Trener Emanuele Zanini nieco zaskoczył rywali wpuszczając na boisko Damiana Schulza w roli środkowego. Nominalny atakujący popisał się skutecznym blokiem, a w ostatniej akcji zaatakował dając swojej ekipie zwycięstwo.

Po zmianie stron ponownie początek był wyrównany. W środkowej fazie seta zaczęła uwidaczniać się przewaga przyjezdnych. Bardzo duży wkład w to miał Igor Grobelny, który nie rozpoczął spotkania w wyjściowej szóstce. Właśnie on zakończył seta atakiem po bloku.

W ostatniej odsłonie ponownie przewagę warszawianom dała dobra zagrywka Kwolka. Przy stanie 13:17 trener Zanini poprosił o przerwę próbując ratować grę swojego zespołu. Ekipa ze stolicy bezlitośnie blokowała jednak gospodarzy i popisywała się potężnymi zagrywkami. To wystarczyło, by wywieźć z Podpromia komplet punktów.

Asseco Resovia Rzeszów - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (23:35, 25:21, 20:25, 18:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Bartłomiej Krulicki, Marcin Komenda, Zbigniew Bartman, Tomasz Kalembka, Rafał Buszek, Nicolas Marechal - Luke Perry (libero) - Bartosz Mariański, Damian Schulz, Tomas Rousseaux, Kawika Shoji, Nicholas Hoag

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Artur Udrys - Damian Wojtaszek (libero) – Igor Grobelny, Jakub Kowalczyk, Patryk Niemiec, Dominik Jaglarski

MVP: Piotr Nowakowski (16 punktów - 13 atakiem, 3 blokiem, 1 zagrywką)