Pożegnanie legendy! Możdżonek zakończył karierę pięknymi słowami (WIDEO)

Siatkówka

Marcin Możdżonek zdecydował się nie tylko rozstać z Asseco Resovią Rzeszów, ale także zakończyć sportową karierę. Przed meczem z Vervą Warszawa Orlen Paliwa zawodnik został uhonorowany przez władze klubu z Rzeszowa. Otrzymał także aplauz od kibiców i skierował do nich krótkie przemówienie.

Powodem rezygnacji z wyczynowego uprawiania sportu miały być kłopoty zdrowotne. W przypadku powrotu do gry mogłoby zaistnieć ryzyko, że stan zdrowia ulegnie pogorszeniu.

 

- Życie sportowca składa się z trudnych i bardzo wesołych momentów. Ten jest dla mnie trudny. Dziękuję bardzo za oklaski i podziękowania. Dzięki wam jest mi dużo łatwiej znieść prawdopodobnie ostateczny rozbrat z siatkówką. Dziękuję, że mogłem grać w tym klubie przed wami. Mam jeszcze jedną prośbę. Trzymajcie mocno kciuki za Asseco Resovię do samego końca - powiedział Możdżonek.

 

36-letni zawodnik rozegrał 16 sezonów w PlusLidze i rozegrał w nich 366 meczów, zdobywając 2267 punktów. Ostatnie cztery lata spędził w klubie z Rzeszowa.

 

W swojej karierze zdobył trzy mistrzostwa Polski i pięć krajowych pucharów. Osiągał również sukcesy na arenie międzynarodowej. To m.in. medale Klubowych Mistrzostw Świata i Ligi Mistrzów.

 

Ma na koncie 242 występy w reprezentacji Polski. Zdobył wraz z nią m.in. złote medale mistrzostw Europy i świata.

 

Pożegnanie Marcina Możdżonka w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie