Puchar Davisa: Mecz Japonia - Ekwador bez kibiców z powodu koronawirusa

Tenis
Puchar Davisa: Mecz Japonia - Ekwador bez kibiców z powodu koronawirusa
fot. PAP

Marcowy mecz Japonii z Ekwadorem o awans do turnieju finałowego Pucharu Davisa odbędzie się przy pustych trybunach - poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Decyzję podjęto z uwagi na rozprzestrzeniający się koronawirus.

Spotkanie w japońskim mieście Miki odbędzie się w pierwotnym terminie 6-7 marca, ale w ramach środków ostrożności postanowiono, że nie będą mogli w nim brać udziału kibice.

 

- ITF podjął decyzję, by grać za zamkniętymi drzwiami po konsultacji z japońską federacją tenisową, stosując się do zalecenia tamtejszego ministerstwa sportu oraz ministerstwa zdrowia - podkreślono w komunikacie.

 

Zaznaczono, że wszyscy kibice, którzy kupili już bilety, otrzymają zwrot pieniędzy.

 

Stawką pojedynku w Miki będzie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w listopadzie w Madrycie. Pokonany zagra we wrześniu z jednym z zespołów, który w marcu wygra swoje spotkanie w Grupie Światowej I.

 

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała w środę, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 2715, a zainfekowane są 78 064 osoby. W Japonii odnotowano cztery ofiary śmiertelne i ponad 800 zarażonych.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie