Haker chciał sprzedać maile Guardioli! Ujawnił plany transferowe Manchesteru City

Piłka nożna
Haker chciał sprzedać maile Guardioli! Ujawnił plany transferowe Manchesteru City
fot. PAP

Na pocztę elektroniczną Pepa Guardioli przeprowadzono atak hakerski! Przestępca wykradł prywatne informacje menedżera Manchesteru City i próbował je sprzedać za sto tysięcy funtów. Dzięki współpracy mediów, klubu oraz policji udało się go schwytać.

30-latek został aresztowany w zeszłym tygodniu, a prokuratura postawiła mu szereg zarzutów. Był w stanie włamać się na skrzynkę mailową menedżera The Citizens i wynieść z niej wiele prywatnych informacji na temat jego oraz samego klubu.

 

Należały do nich między innymi plany transferowe, negocjacje kontraktowe czy korespondencja z zawodnikami - w tym Joe Hartem i Vincentem Kompanym, których nie ma już w zespole.

 

- To była najprostsza robota, jaką robiłem w swoim życiu. Guardiola nie zdawał sobie sprawy, że przypisał wszystkie dane do konta e-mail. Z hasłem możesz dostać się do całej reszty informacji - powiedział dla brytyjskich brukowców sprawca kradzieży.

 

W całej operacji schwytania przestępcy pomógł dziennik "The Sun", który poinformował klub z niebieskiej części Manchesteru. 30-latek pracował tam przed laty jako informatyk, dzięki czemu miał bardzo łatwy dostęp do danych.

 

Kilka transferowych rewelacji wyciekło już po fakcie. Guardiola miał kontaktować się z Matthijsem De Ligtem oraz Sokratisem Papastathopoulosem - dziś zawodnikami Juventusu i Arsenalu.

 

Wykradzione informacje miały zostać spieniężone - mężczyzna oferował je za równowartość 100 tysięcy funtów w Bitcoinach. Może on trafić za kratki, a klub jest oburzony jego zachowaniem. "Ktoś może dokonać czegoś takiego i czuć się bezkarnym" - napisano w oświadczeniu wciąż aktualnego mistrza Anglii.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze