MŚ w klasie Laser Radial: Awans Kwaśnej. Polka z niewielką stratą do podium

Inne
MŚ w klasie Laser Radial: Awans Kwaśnej. Polka z niewielką stratą do podium
fot. PAP

Znakomicie spisała się Magdalena Kwaśna piątego dnia mistrzostw świata w olimpijskiej klasie Laser Radial. W czwartek zawodniczka ChKŻ Chojnice awansowała z 10. na czwarte miejsce i do podium traci trzy punkty. W Melbourne żegluje 110 kobiet z 41 krajów.

W czwartek, podobnie jak w środę, rozegrano trzy wyścigi. Kwaśna zaczęła zmagania w walczącej o medale tzw. złotej flocie od drugiej pozycji, a później była 17. i 7, a to sprawiło, że awansowała z 10. na czwartą lokatę.

 

W piątek, który jest ostatnim dniem regat, zaplanowano trzy starty i 22-letnia Polka ma sporą szansę na zajęcie miejsca na podium. Do trzeciej obecnie broniącej tytułu Dunki Anne-Marie Rindom traci tylko trzy punkty.

 

Z drugiej strony Polka ma zaledwie dwa przewagi nad trzema rywalkami, a w tym gronie jest triumfatorka MŚ sprzed dwóch lat Belgijka Emma Plasschaert.

 

Na 18. pozycji w klasyfikacji generalnej plasuje się Agata Barwińska. 25-letnia reprezentantka MOS SSW Iława w czwartek awansowała o sześć miejsc.

 

Poza zasięgiem wydaje się być mistrzyni olimpijska z 2016 roku z Rio i wicemistrzyni świata Holenderka Marit Bouwmeester, która wygrała pięć z dziewięciu wyścigów i zdecydowanie wyprzedza drugą Line Flem Hoest. Postawa Norweżki, która nie odnosiła wcześniej większych sukcesów wśród seniorek, jest sporą niespodzianką. Podobnie zresztą jak wyniki Kwaśnej.

 

W ubiegłorocznych MŚ w japońskim Sakaiminato Barwińska była 22., a Kwaśna 49.

 

W tej klasie Polska ma już kwalifikację na igrzyska, którą w 2018 roku podczas MŚ w Aarhus wywalczyła Kwaśna zajmując 12. pozycję. Natomiast te regaty są kolejną wewnętrzną eliminacją biało-czerwonych, gdyż w Tokio będzie mogła wystąpić tylko jedna z nich.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie