Najlepsi gracze w teqball przyjadą do Nasielska

Inne
Najlepsi gracze w teqball przyjadą do Nasielska
fot. materiały prasowe

Teqball zawita do Nasielska, gdzie zostanie zainaugurowany cykl Pucharu Polski w teqball. Zawody odbywają się w randze challengera, co oznacza, że do miasta przyjedzie cała światowa czołówka.

Teqball to jedna z szybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Rywalizacja na zakrzywionym stole, przypominająca połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego, zyskuje fanów na wszystkich kontynentach. Kilka lat temu dyscyplina ta dotarła również do nas. Po dwóch edycjach mistrzostw kraju przyszedł czas na zmagania w całorocznym cyklu Pucharu Polski, organizowanym przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Sportu oraz Polski Związek Teqball (PZTEQ). Pierwszy z siedmiu turniejów odbędzie się już 7 marca (sobota) w hali sportowej przy ul. Staszica 1 w Nasielsku.

 

Zawody odbędą się w formule singlowej. Uczestnicy rywalizować będą w grupach, a następnie, od fazy 1/8, systemem pucharowym. Swój udział w turnieju zapowiedziała cała krajowa czołówka z aktualnym wicemistrzem świata w teqball w grze pojedynczej Adrianem Duszakiem. Impreza ma rangę challengera. Oznacza to, że w Nasielsku pojawia się również gracze z zagranicy.


– Przewidujemy udział zawodników z około dziesięciu krajów. W Nasielsku wystartuje cała europejska czołówka, która zdominowała zakończone w listopadzie zeszłego roku mistrzostwa świata w Budapeszcie. W turnieju rywalizować będą również zawodnicy z Afryki – spodziewamy się graczy z Algierii, Kamerunu oraz Tunezji. Faworytami będą reprezentanci Węgier, które są kolebką tego sportu. Liczymy jednak, że nasi zawodnicy sprawią miłą niespodziankę i powalczą o pierwszą „czwórkę” – powiedział Krzysztof Ochędalski, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Teqball.

 

Gracze z zagranicy będą rywalizować o zwycięstwo w "Nasielsk Challenger Cup", ale ich wyniki nie będą liczone do klasyfikacji punktowej Pucharu Polski, którego finał odbędzie się pod koniec października na warszawskim Mokotowie. W organizację pierwszych tegorocznych zawodów zaangażował się Urząd Miasta Nasielsk, którego burmistrz patronuje wydarzeniu.

 

– Jesteśmy dumni z tego, że premierowa edycja Pucharu Polski zaczyna się właśnie tutaj, w naszym mieście. Turniej ma silną, międzynarodową obsadę, która gwarantuje duże emocje do ostatniej piłki. Liczymy, że mieszkańcy dopiszą i tłumnie stawią się w hali, a ich doping poniesie polskich graczy do zwycięstw. Z kolei nasza młodzież będzie miała możliwość podejrzeć światową czołówkę, co mam nadzieję zainspiruje ich do jeszcze cięższych treningów na zakupionych w zeszłym roku stołach do teqball – przekonuje Bogdan Ruszkowski, Burmistrz Nasielska. 

 

Zmaganiom w ramach Pucharu Polski towarzyszyć będzie turniej lokalnej młodzieży o Puchar Burmistrza Nasielska. Całe wydarzenie jest bezpłatne. Oficjalny start zawodów zaplanowano w sobotę na godzinę 8:00. Mecze półfinałowe i finałowe przewidziano na godz. 16:00.


Więcej informacji o "Nasielsk Challenger Cup" można znaleźć na oficjalnym fan page’u Polskiego Związku Teqball pod adresem: 

 

kl, materiały prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze