Piłkarze z Wuhan zobaczą z trybun El Clasico

Piłka nożna
Piłkarze z Wuhan zobaczą z trybun El Clasico
fot. PAP/EPA

Piłkarze pierwszoligowej drużyny z chińskiego miasta Wuhan, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa, przebywający od końca stycznia w Andaluzji, zostali zaproszeni przez władze ligi hiszpańskiej i Realu do Madrytu na niedzielne spotkanie El Clasico "Królewskich" z FC Barcelona.

Przed wieczornym meczem zespół Wuhan Zall FC odwiedzi siedzibę ligi w Madrycie, gdzie odbędzie się specjalne spotkanie. Władze hiszpańskiej federacji zapowiedziały wysłanie pomocy materialnej do Chin. Wszystkie te działania mają pokazać solidarność z mieszkańcami "Państwa Środka".

 

Ekipa z Wuhan, która przyleciał do Hiszpanii 29 stycznia, miała przebywać w Andaluzji na zgrupowaniu do 14 lutego, ale obecnie przedłużono jej pobyt bezterminowo ze względu na bezpieczeństwo samych piłkarzy oraz zawieszenie rozgrywek ligowych w Chinach.

 

Wszyscy członkowie chińskiej ekipy przeszli badania na obecność groźnego wirusa, a służby medyczne stwierdziły, że nikt nie ma objawów choroby, a czas inkubacji wirusa minął. Piłkarze z Wuhan są zakwaterowani wraz ze sztabem i rodzinami w centrum treningowym w Sotogrande koło Kadyksu. Szkoleniowcem ekipy jest Hiszpan Jose Gonzalez.

 

Do tej pory w Chinach kontynentalnych koronawirusem Covid-19 zakażonych zostało 78 497 osób, spośród których 2744 zmarły. Koronawirus rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów, w których poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotychczas 67 przypadków śmiertelnych, w tym 26 w Iranie, 13 w Korei Południowej, 14 we Włoszech i 8 w Japonii. W sumie na świecie zakażonych jest ponad 82 tys. ludzi.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie