ATP w Dubaju: Djoković pokonał Francuza i zameldował się w finale

Najwyżej rozstawiony Serb Novak Djoković obronił trzy piłki meczowe i pokonał Francuza Gaela Monfilsa (nr 3.) 2:6, 7:6 (10-8), 6:1 w półfinale tenisowego turnieju ATP w Dubaju (pula nagród 2,79 mln dol.). W finale jego rywalem będzie Grek Stefanos Tsitsipas (nr 2.).

Djoković - lider światowego rankingu - jeszcze nie przegrał w tym roku, a w piątek triumfator Australian Open przedłużył swoją imponującą serię w 2020 roku do 17 meczów. Przy okazji odniósł także 17. zwycięstwo nad Monfilsem. - Gael był zdecydowanie lepszy w dwóch pierwszych setach. Na szczęście wróciłem do odpowiedniego poziomu w drugiej partii. Wiem, że gram dobrze w obronie, ale to co robił przeciwnik w dwóch setach było niesamowite - przyznał tuż po pojedynku Djoković.

Słynny Serb cztery razy triumfował w imprezie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - w latach 2009-11 i 2013 roku. Teraz na jego drodze stanie w finale rozstawiony z drugim numerem Grek Tsitsipas, który gładko pokonał w półfinale Brytyjczyka Daniela Evansa 6:2, 6:3.

W minioną niedzielę Tsitsipas triumfował w turnieju w Marsylii. Dotychczas Serb i Grek zmierzyli się ze sobą cztery razy i bilans wynosi 2-2.

W turnieju na kortach twardych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich startował Hubert Hurkacz. Polski tenisista odpadł w pierwszej rundzie po porażce z reprezentującym Kazachstan Aleksandrem Bublikiem.