Bombowy duet wzmocni rywali Jastrzębskiego Węgla?

Siatkówka
Bombowy duet wzmocni rywali Jastrzębskiego Węgla?
fot. CyfraSport

Itas Trentino to obecnie czwarta siła włoskiej ekstraklasy, a ambicje klubu z pewnością sięgają walki o mistrzostwo. Wydaje się jednak, że Sir Safety Perugia i Cucine Lube Civitanova to zespoły znajdujące się o klasę wyżej. Pomysłem na dorównanie gigantom jest ściągnięcie dwóch zawodników klasy światowej!

Gian Luca Pasini poinformował, że w orbicie zainteresowań Trentino znaleźli się Nimir Abdel-Aziz oraz Ricardo Lucarelli. Pierwszy z nich gra już na włoskich parkietach i bije rekordy, jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Brazylijczyk z kolei stanowi o sile mistrza jego ojczyzny, EMS Taubaté Funvic. Klub mierzy się obecnie z problemami finansowymi i prawdopodobnie czeka go masowy exodus.

 

Zespół z Trydentu miał już skontaktować się z reprezentantem Brazylii i czeka na jego decyzję. Dużo ciężej będzie przekonać holenderskiego atakującego z Allianz Milano, który nie może narzekać na brak ofert. Wiele mówiło się, że już niedługo zobaczymy zawodnika z Niderlandów w Japonii.

 

Trentino będzie rywalem Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale Ligi Mistrzów CEV. Wciąż jednak nie wiadomo, czy spotkanie 5 marca w ogóle się odbędzie. Na północy Włoch szaleje epidemia koronawirusa, a kolejne rozgrywki - z SuperLegą na czele są odwoływane.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze