Jakie będą dalsze losy polskich kolarzy "uwięzionych" w Abu Zabi? Mamy głos rzecznika

Inne
Jakie będą dalsze losy polskich kolarzy "uwięzionych" w Abu Zabi? Mamy głos rzecznika
fot. PAP

Kolarze i trenerzy biorący udział w wyścigu UAE Tour zostali odizolowani i czekają na dalszy przebieg wydarzeń w Abu Zabi. W odwołanej imprezie brało udział trzech Polaków Rafał Majka, Michał Gołaś oraz Kamil Gradek. - Zawodnicy są zamknięci w pokojach. Dostali zakaz kontaktowania się z mediami do wyjaśnienia sytuacji - powiedział Ralph Scherzer, rzecznik prasowy grupy Bora-Hansgrohe w rozmowie z redakcją Polsatsport.pl.

Zaczęło się od dwóch zarażonych kolarzy... a doniesienia o koronawirusie potwierdziły się w piątek.

 

- Włoscy zawodnicy uzyskali pozytywny wynik. Organizatorzy podjęli decyzję, że ze względów bezpieczeństwa i ryzyka rozprzestrzenia się wirusa, zatrzymają wszystkich uczestników w hotelu. W piątek z samego rana szczegółowo każdego przebadano. Niestety nie wiemy, kiedy otrzymamy wyniki. Dzisiaj, jutro czy za trzy dni. Pozostaje nam tylko czekać, kiedy zakończy się hotelowa kwarantanna... - potwierdził rzecznik grupy Rafała Majki.

 

Przedstawiciele ekipy Chrisa Froome'a (Ineos) oraz zespołu Vini Zabu-KTM podzielili się informacjami na mediach społecznościowych.

Kolarze, którzy startowali w przerwanym w czwartek wyścigu etapowym UAE Tour, nie mogą opuścić hotelu w Abu Zabi w związku z wykryciem u dwóch osób koronawirusa.

 

- Po tych dwóch wykrytych przypadkach trzeba oszacować liczbę osób zarażonych i wtedy zapewne będą podejmowane dalsze kroki – wspomniał reprezentant Polski Michał Gołaś.

 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich odnotowano dotychczas 13 przypadków zakażeń koronawirusem, który kosztował już życie ponad 2800 osób, głównie w Chinach. Zarażonych jest ponad 80 tysięcy osób. W Europie najwięcej jest właśnie we Włoszech - ok. 650 osób.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie