PlusLiga: Kolejny trener stracił pracę!

Siatkówka
PlusLiga: Kolejny trener stracił pracę!
fot. Polsat Sport

Przemysław Michalczyk nie jest już trenerem siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz. W piątek oddał się do dyspozycji zarządu klubu, a w konsekwencji tej decyzji kontrakt ze szkoleniowcem został rozwiązany. Funkcję pierwszego trenera będzie sprawował dotychczasowy asystent Michalczyka – Marcin Ogonowski.

Siatkarze BKS Visła Bydgoszcz zajmują ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi z fatalnym bilansem 2 zwycięstw i aż 20 porażek. Mają na swym koncie 11 punktów, tracąc do przedostatniej Asseco Resovii aż dziesięć oczek. Biorąc pod uwagę, że mają do rozegrania jeszcze zaledwie cztery mecze sezonu zasadniczego, mają jedynie matematyczne szanse na utrzymanie w siatkarskiej ekstraklasie. Przypomnijmy, że w obecnym sezonie drużyna, która zajmie 14. miejsce po zakończeniu fazy zasadniczej, po sezonie opuści PlusLigę.

 

Michalczyk stanowisko pierwszego trenera objął przed startem obecnego sezonu. Wcześniej, od sezonu 2017/18 pracował w tym klubie jako asystent Jakuba Bednaruka. Ostatni mecz, w którym poprowadził drużynę rozegrano w czwartek, a Indykpol AZS Olsztyn rozgromił BKS Visłę 3:0 (25:13, 25:14, 25:17).

 

To już piąty trener, który stracił pracę w obecnym sezonie PlusLigi. Wcześniej z klubami rozstali się: Roberto Santilli (Jastrzębski Węgiel), Paolo Montagnani (Indykpol AZS Olsztyn), Piotr Gruszka (Asseco Resovia) oraz Mark Lebedew (Aluron Virtu CMC Zawiercie).

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie