Vukovic: Cracovia to jeden z najgroźniejszych rywali

Piłka nożna
Vukovic: Cracovia to jeden z najgroźniejszych rywali
fot. Cyfrasport

Prowadząca w piłkarskiej ekstraklasie Legia Warszawa podejmie w sobotę wicelidera Cracovię w szlagierze 24. kolejki. - Patrząc na tabelę, na pewno jest to istotny mecz, ale kolejne też będą bardzo ważne - powiedział trener gospodarzy Aleksandar Vukovic.

"Cracovia to jeden z najgroźniejszych rywali, o czym świadczy tabela i początek tego roku. Wygrała dwa mecze, a później przegrała minimalnie z mistrzem kraju Piastem Gliwice. W Cracovii jest kilka indywidualności, na które musimy zwrócić szczególną uwagę. Bardzo ważnym piłkarzem jest np. Sergiu Hanca, również Janusz Gol i kilku innych graczy. To agresywna drużyna, dobrze atakująca przy stałych fragmentach. Czy jesteśmy faworytem? Pracujemy w Legii, a to się wiąże z pewną presją. Każdy z nas, trenerów i zawodników, jest tego świadomy" - przyznał trener Vukovic podczas piątkowej konferencji prasowej.

 

Wicemistrz Polski w trzech tegorocznych spotkaniach zdobył siedem punktów i aż dziewięć bramek. W tabeli ma 45 punktów i o trzy wyprzedza Cracovię.

 

Czy sobotni mecz może mieć duży wpływ na sprawę tytułu mistrzowskiego?

 

"Nie ma wątpliwości, że jest ważny. Patrząc na tabelę, to na pewno bardzo istotne spotkanie. Natomiast mam przeświadczenie, że po tym meczu będą kolejne bardzo ważne, niezależnie od tego, jak potoczy się spotkanie z Cracovią. Przed nami jeszcze daleka droga, podobnie jak przed innymi drużynami" - zaznaczył Vukovic.

 

Jak przyznał, sytuacja kadrowa jego drużyny wygląda dobrze.

 

"Nie mamy większych problemów. Jest już z nami Luis Rocha, natomiast urazu nabawił się William Remy, który nie będzie mógł zagrać. Wszyscy inni są zdrowi, ale poczekajmy jeszcze na ostatni trening" - powiedział.

 

Testy medyczne w Legii przechodzi obecnie Bartosz Slisz z Zagłębia Lubin. Niespełna 21-letni pomocnik lada chwila powinien podpisać kontrakt na Łazienkowskiej, choć na pewno nie zagra jeszcze z Cracovią.

 

"Od wczoraj trwają testy. W najbliższych godzinach powinno być po wszystkim i Bartosz zostanie naszym zawodnikiem. Osobiście bardzo się z tego cieszę, jestem zwolennikiem tego transferu. To piłkarz, który w każdym aspekcie wpisuje się w to, jak budowana jest nasza drużyna" - zaznaczył trener Vukovic.

 

Początek sobotniego spotkania na Łazienkowskiej o godzinie 20.00. 

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze