42:44 i 59 minut walki! Rekordowy set w Suwałkach (WIDEO)

Mecz 22. kolejki sezonu 2019/20 pomiędzy MKS Ślepsk Malow Suwałki i Cerrad Enea Czarnymi Radom przejdzie do historii PlusLigi! Druga odsłona tego spotkania zakończyła się wynikiem 42:44, co oznacza największą liczbę punktów zdobytych w jednej odsłonie w dziejach zawodowej ligi w Polsce!

Poprzedni rekord padł ponad dwa lata temu, 2 lutego 2018 roku. W meczu Łuczniczka Bydgoszcz – Espadon Szczecin (3:2) czwarta partia zakończyła się wynikiem 40:42. Oba zespoły wywalczyły łącznie aż 82 punkty. Tym razem obie ekipy uzbierały razem aż 86 punktów, a suwalczanie przegrali w drugiej partii z Czarnymi 42:44.

W czołówce rekordowych osiągnięć są również sety z meczów Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk z sezonu 2017/18 (2:3, pierwszy set 40:38) oraz Galaxia Pamapol Kaffee AZS Częstochowa – EKS Skra Bełchatów z sezonu 2002/03 (3:0, drugi set 40:38). Co ciekawe, w tamtym meczu - rozegranym 16 listopada 2002 roku w Częstochowie - wystąpił Damian Dacewicz, który - wraz z Markiem Magierą - komentował spotkanie w Suwałkach.

Rekordowy set przyniósł sporo kontrowersji. Sędziowie weryfikowali kilka akcji, rozgrzewając system challenge do czerwoności. Jedna z tych weryfikacji przyniosła sporo kontrowersji. Chodziło o akcję przy stanie 39:40, gdy atak gospodarzy miał zahaczyć o blok radomian. Goście byli przekonani, że był to atak bez bloku i chcieli już zmieniać stronę. Powtórki telewizyjne nie potwierdziły słuszności decyzji arbitrów. Walka trwała 59 minut (to rekord czasowy w historii PlusLigi), a wynik na 42:44 ustalił Karol Butryn skutecznym atakiem w boczną linię. Dodajmy, że również ta akcja została poddana weryfikacji wideo.

Końcówka rekordowego seta w załączonym materiale wideo.